Visefektīvākie veidi, kā cīnīties ar laputīm

Visefektīvākie veidi, kā cīnīties ar laputīm

Siltais gadalaiks, diemžēl, ne vienmēr priecē mūs ar košu krāsu parādi, aromātiem un ziedēšanu. Dažreiz mūsu dārzu “apciemo” pavisam nevēlami ciemiņi – parazīti un kaitēkļi.

Viens no tādiem apnicīgiem apakšīrniekiem uz daudziem ziediem un kokiem ir laputis.

Neiegrimsim botānikas pamatos un nepētīsim visu laputu populācijas daudzveidību. Teikšu tikai vienu, ka neatkarīgi no to sugas, tām ir viena kopīga īpašība – paradums izsūkt šķidrumu no augiem personīgās izdzīvošanas labā. Esmu pārliecināta, ka katra mazdārziņa īpašniece kaut reizi ir saskārusies ar šo problēmu un zina, cik grūti ir no laputīm atbrīvoties. Šodien parunāsim par līdzekļiem, kas palīdzēs ātri un efektīvi likvidēt laputis uz jūsu dārzā esošajiem augiem, ekonomējot naudu un nepērkot dārgus ķīmiskus līdzekļus.

Ūdens.

Ūdens izsmidzināšana no visparastākās dārza šļūtenes ar augstu spiedienu – viens no visefektīvākajiem un vienkāršākajiem līdzekļiem cīņā ar laputīm. Galvenais, kas jāatceras – laputīm patīk izvietoties lapu iekšpusē. Tāpēc cenšaties ūdens strūklu virzīt tieši šajā virzienā. Spēcīgā ūdens strūkla noskalos laputis no lapām, un mārītes un putni tās uzlasīs, tādā veidā uzturot dabisko atlasi dabā. Atkārtojiet šo darbību reizi dažās dienās un pirmos rezultātus redzēsiet jau pēc 3 – 4 dienām.

Samazināt mēslojuma un pesticīdu daudzumu.

Mēslojums, protams, veicina ātrāku kultūraugu augšanu jūsu dārzā. Bet tajā pašā laikā tas veicina labvēlīgus apstākļus arī laputīm. Tas tā notiek tāpēc, ka palielinās barības vielu un ūdens daudzums lapās un stiebros un laputīm tiek radīti labvēlīgāki apstākļi izdzīvošanai. Cenšaties izvairīties no mēslojuma lietošanas līdz brīdim, kamēr atbrīvosieties no laputīm. Vai izmantojiet organisko mēslojumu, kas nodrošinās augu dabisku attīstību.

Ar pesticīdiem ir sekojoši – lai gan tie domāti, lai iznīcinātu kaitēkļus, uz laputīm tie var arī neiedarboties. Tādā veidā pēc pesticīdu lietošanas dārzā izzūd arī vaboles un citi kukaiņi, kas ēd laputis, bet tās turpina dzert augu sulu un vairoties, tādējādi iznīcinot visus jaunos dzinumus.

Augu eļļa.

Varat lietot parasto saulespuķu eļļu, vai arī jebkādu citu eļļu uz augu bāzes. Sajauciet glāzi augu eļļas ar vienu ēdamkaroti trauku mazgājamā līdzekļa. Maisījumu ielejiet pudelē ar pulverizatoru un vēlreiz rūpīgi saskalojiet. Apsmidziniet lapas no abām pusēm. Tas, ka auga lapas būs eļļainas, traucēs laputīm pieķerties pie lapām un pārklās lapas ar eļļainu aizsargkārtiņu.

Ja ignorēsiet faktu, ka uz jūsu augiem parazitē laputis, tas var novest pie lieliem zaudējumiem jūsu dārzā. Varat zaudēt ne tikai lielu daļu ražas, bet arī pašus augus pilnībā. Augstāk aprakstītie paņēmieni ir 100% dabiski un galvenais, palīdzēs jums atbrīvoties no šiem kaitēkļiem. Negaidiet rītdienu, rīkojieties jau tagad!

LAI IZDODAS!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!