Trīs iedarbīgi veidi, kā ārstēt krākšanu
Cīņu ar krākšanu cilvēki parasti vēlas “izcīnīt” mājas apstākļos. Un lai gan netradicionālie līdzekļi atzīti par ne ļoti efektīviem, 10% gadījumu tie tomēr mēdz palīdzēt.
Neguļat uz muguras
Kā pierāda prakse, skaļa krākšana kļūst par traucēkli, kad cilvēks guļ uz muguras. Lai nedaudz mazinātu “decibelus”, nepieciešamas iemācīties aizmigt uz sāniem. Būtu vēlams gulēt uz spilvena, kas nav augstāks par 14-16 cm.
Ar pirmo reizi pierast pie jaunās pozas varētu būt sarežģīti, tāpēc būs jāpatrenējas. Kā viens no variantiem varētu būt kabatas piešūšana pie pidžamas jakas, starp lāpstiņām.
Pirms gulētiešanas ieliekat tajā kādu cietu priekšmetu. Pagriežoties, lai gulētu uz muguras, jūs izjutīsiet diskomfortu. Pietiks ar dažām nedēļām, lai jums izstrādātos noturīgs “nosacījuma reflekss”.
Atbrīvojieties no liekā svara
Liekie kilogrami ir viens no galvenajiem iemesliem cilvēku skaļajai krākšanai. Tie var novest arī pie daudz nopietnākām slimībām – obstruktīvās miega apnojas sindroma un elpošanas apstāšanās.
Tauki uzkrājas zemādas slānī, kā arī kakla mīksto audu rajonā. Tas provocē rīkles muskuļu sašaurināšanos, kā rezultātā rodas krākšana naktīs. Lai risinātu šo problēmu, jācenšas normalizēt svaru. Dažreiz pietiek ar 5-7 kg, lai jūsu krākšana vairs netraucētu kaimiņus aiz sienas.
Cenšaties dzīvot pareizi
Derīgi padomi, kas attiecas uz veselīgu dzīvesveidu, vienmēr būs aktuāli, neatkarīgi no slimības rakstura.
Diemžēl, mūsdienās ļoti bieži šīs rekomendācijas netiek ņemtas vērā, lai gan bieži vien tās ir visnotaļ noderīgas.
Jā jūsu mērķis ir atbrīvoties no krākšanas, jums vajadzētu atteikties no trim kaitīgiem ieradumiem: smēķēšanas, alkohola lietošanas un pārēšanās.