Šokējoši: Tikai 50% vadītāju atbild uz šo jautājumu pareizi

Šokējoši: Tikai 50% vadītāju atbild uz šo jautājumu pareizi

Mums nemaz neienāktu prāta uzdot tev tik vieglu jautājumu, taču statistika mūs šokēja. Izrādās, ka gandrīz 50% šoferīšu nemaz nezina pareizo atbildi!

Uzmanīgi aplūko ilustrāciju, un pamēģini, neskatoties atbildē, pateikt: kurai no automašīnām ir priekšroka?

Ja zini, tad lieliski, bet ja nē, tad noteikti jāatkārto ceļu satiksmes noteikumus! Pareizā atbilde ir priekšroka ir dzeltanajai mašīnai. Iedomājies mūsu izbrīnu, kad viena portāla aptaujā mēs uzzinājām, ka gandrīz 50% potenciālo šoferu uz šo jautājumu sniedza nepareizu atbildi!

Godīgi sakot, šāda statistika biedē… Pat ja tu atbildēji pareizi, piedāvājam vēlreiz pārlasīt dažus svarīgus noteikumus:

12.1. Regulējami krustojumi

126. Nogriežoties pa kreisi vai apgriežoties braukšanai pretējā virzienā, kad to atļauj luksofora signāls, transportlīdzekļa vadītājam jādod ceļš to trans­portlīdzekļu vadītājiem, kas brauc pretējā virzienā taisni vai nogriežas pa labi.

127. Ja satiksmes regulētāja vai luksofora signāli atļauj braukt vienlaikus tramvajam un bezsliežu transportlīdzekļiem, priekšroka ir tramvajam neatkarīgi no tā braukšanas virziena.

128. Braucot bultas norādītajā virzienā, kas iedegta papildsekcijā kopā ar luksofora sarkano vai dzelteno signālu, transportlīdzekļa vadītājam (arī tramvaja vadītājam) jādod ceļš no citiem virzieniem braucošo transportlīdzekļu vadītājiem.

129. Transportlīdzekļa vadītājam, kas iebraucis krustojumā, kad to atļāva luksofora signāls, no krustojuma iecerētajā virzienā jāizbrauc neatkarīgi no tā luksofora signāla, kas uzstādīts pirms izbraukšanas no krustojuma. Ja krustojumā pirms luksoforiem, kas atrodas transportlīdzekļa vadītāja braukšanas ceļā, ir 546. ceļa zīme, transportlīdzekļa vadītājam jāņem vērā katra luksofora signāli.

130. Kad luksoforā iedegas atļaujošais signāls, transportlīdzekļa vadītājam jādod ceļš to transportlīdzekļu vadītājiem, kas iebraukuši krustojumā, kad viņiem to atļāva luksofora signāls, kā arī gājējiem, kas nav paguvuši šķērsot brauktuvi.

131. Ja luksofors ir izslēgts vai darbojas mirgojošas dzeltenās gaismas režīmā, transportlīdzekļa vadītājam jāievēro neregulējamu krustojumu šķērso­šanas noteikumi un pirms krustojuma uzstādīto priekšrocības ceļa zīmju prasības.

AVOTS: likumi.lv

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!