Pieņemiet pagātni, cieniet nākotni…dzīvojiet tagadnē

Pieņemiet pagātni, cieniet nākotni…dzīvojiet tagadnē

“Pieņemt un tad rīkoties. Lai kāds arī būtu šis brīdis, pieņemiet viņu tā, it kā jūs paši to būtu izvēlējušies. Tas brīnumainā veidā izmainīs visu jūs dzīvi,” - Ekharts Tolle.

Dzīvot šim brīdim. Izklausās vienkārši, vai ne?

Taču noturēties iekšpus šim brīdim bieži vien ir ļoti sarežģīti. Mūsu prāts piesārņojas ar vakardienas pļāpu atliekām, nelāgām atmiņām, trauksmi, bailēm par nākotni. Un tas viss mums traucē saskatīt šī brīža skaistumu un ģeniālo vienkāršību.

Man bija nepieciešami gadi, lai iemācītos dzīvot tagadnē. Mana mamma nomira, kad man bija desmit gadi, un mana pasaule sabruka. Daudzus gadus es dzīvoju, skumju pārņemta, pilnībā sevi izolēju, lai tiktu skaidrībā pati ar sevi. Jutu, ka neviens mani nesaprot, man bija bail no tukšuma, kurš, kā man likās, mani pārņems pilnībā, lai kļūtu par fonu manām darbībām.

Es augu ar tēvu un sešiem brāļiem, un, lai gan mūsu ģimene dzīvoja draudzīgi, man, vienīgajai meitenei ģimenē, kura auga bez mātes ietekmes, bija grūti pieņemt savu sievišķību, sajust spēku, kļūt pārliecinātākai un iemīlēt sevi pilnībā.

Man nācās noiet ilgu sevis un citu cilvēku pieredzes analizēšanas ceļu, lai saprastu, kas es esmu un kurp eju.

Mana pagātne vilka mani atpakaļ manā iepriekšējā dzīvē, taču es spēju to visu pārvarēt. Un tā vietā, lai piepildītu savu sirdi ar bailēm, sāku mācīties pieņemt sevi, savu pagātni, savu tagadni un to, kam jānotiek ar mani nākotnē. Tas bija visai auglīgs process, kurš turpinās ar mani vēl šobrīd.

Lūk, daži padomi, kas jums palīdzēs un iedvesmos dzīvot tagadnē.

1.Pieņemt pagātni tādu, kāda tā ir

Ne vienmēr ir viegli iemācīties pieņemt savu pagātni, sevišķi, ja tā bijusi traumējoša un traģiska. Pat ja jūs sāksiet šķetināt savu pagātni, vairums tās notikumu paliks jūs atmiņā uz visiem laikiem. Atcerieties, ka pieņemt pagātni - tas nenozīmē mainīties vai aizmirst par to. Drīzāk runa ir par jūsu pagātnes notikumu uztveres mainīšanu, kas ļaus jums dzīvot brīvāk. Kad es to izdarīju, man nācās samierināties ar to, ka man mamma vairs neatgriezīsies. Lai gan tas bija ļoti grūti, taču šis pirmais solis mani atbrīvoja. Brīdis, kad jūs sākat pieņemt to, kas ir bijis, ir jūsu izdziedināšanās sākums. Tikai dodiet sev laiku. Atcerieties, ka tas ir process, nevis sacīkstes.

2.Noskaņojieties uz savām emocijām

Es pat nespēju izstāstīt, cik svarīgi ir atļauties justies atvērti un brīvi, un nevis vienkārši sajusties, bet saglabāt šo sajūtu. Emociju, īpaši negatīvo, apspiešana tikai liek jums pārdzīvot emocionālus satricinājumus un notur jūs pagātnē. Centieties dalīties savos pārdzīvojumos ar tuviem cilvēkiem: draugu, ģimenes locekli, partneri vai psihoterapeitu. Ja jūsu paziņu lokā nav tik tuva cilvēka, tad pamēģiniet savas emocijas paust neverbāli: spēlējot mūzikas instrumentu, gleznojot vai rakstot dzeju. Daiļrade - tā pirmām kārtām ir katarse, veids, kā izlaist visu, kas iekšā paslēpts.

3.Trenējiet uzmanību

Būt uzmanīgam nozīmē apzināties savu iekšējo pasauli (domas, emocijas, ķermeniskās izjūtas, elpu) un savu ārpasauli (paziņu loku, apkārtējo vidi, darbības pret citiem), kas jums ļaus vairāk dzīvot tagadnē. Jūs variet pildīt samērā vienkāršu vingrinājumu savas apzināšanās paaugstināšanai, koncentrējoties tikai uz savu elpošanu: jūs elpojat četras sekundes, pēc tam uz četrām sekundēm aizturiet elpu, un tā piecas minūtes. Tas ir ātrs un efektīvs veids, kā nomierināt jūsu iekšējo dialogu un atslābināt ķermeni. Un, galvenais, tas ir lielisks veids, kā atgriezties pie tagadnes momenta.

Savu domu vērošana ir vēl viens lielisks vingrinājums apzināšanās paaugstināšanai.

Mūsu domas rada mūsu realitāti. Jo vairāk jūsu prāts ir nodarbināts ar kādu konkrētu domu, jo vairāk tā kļūst par vienu no jūsu pārliecībām. Arī atrašanās dabā var palīdzēt jums atgriezties pie tekošā momenta. Centieties vismaz pusstundu dienā veltīt pastaigai mežā vai parkā. Daba ideāli atspoguļo to, kas jūs esat patiesībā. Iegremdējoties tajā, jūs spēsiet kļūt pārliecinātāki par sevi, kā arī saprast to, cik brīnišķīgs cilvēks jūs esat.

Kā dzīve tagadnē var palīdzēt padarīt gaišāku jūsu nākotni

Jums ir jāsaprot, ka dotais brīdis - tas ir viss, kas mums ir, un, lai gan mūsu pagātne un nākotne ir reālas koncepcijas, taču tās ir tikai mūsu tagadnes citi aspekti. Un, lai iemācītos izbaudīt nākotni, mums vispirms ir jāiemācās baudīt tagadni.

Jūs esat tieši tas, kam jums ir jābūt, un jūs esat tieši tur, kur jums jābūt dotajā brīdī. Vēlēšanās un centieni būt par kādu citu vai arī kādā citā vietā izraisīs vienīgi pretestību tagadnei.

Tā kā dodiet sev laiku pieņemt savu pagātni, sajusties kā brīvam un atvērtam cilvēkam un pievērsties apzināšanās praksei. Un atcerieties, ka darot to visu, jūs ne tikai ļaujat sev dzīvot tagadnē, bet arī radāt savas nākotnes labāko variantu.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!