Partneriem gulēt atsevišķi izrādās veselīgi: pētījumu rezultāti

Partneriem gulēt atsevišķi izrādās veselīgi: pētījumu rezultāti

Kas vieno cilvēkus, kas atrodas laulībā? Kopīga dzīvojamā platība, kopīgi mērķi, līdzīgas prioritātes, kopēja sadzīve. Tomēr šis ir ideālais variants, kurš dzīvē, diemžēl, ir sastopams visai reti. Turklāt speciālisti ir noskaidrojuši, ka kopīgai gultai nemaz nav jābūt. Izrādās, ka partneriem gulēt atsevišķi var būt veselīgi.

Lai izgulētos

Ir pieņemts, ka katru nakti abiem partneriem noteikti ir jāaizmieg blakus viens otram un zem vienas segas. Taču tas izskatās ideāli vienīgi mūsu fantāzijās. Reālajā dzīvē tas nebūt negarantē labu miegu un ērtību. Pētījumi parāda, ka apmēram ceturtā daļa partneru guļ atsevišķi viens no otra. Reizēm viņi atrodas pat atsevišķās istabās. Un tas nemaz nebojā attiecības. Laulātie pāri gūst gandarījumu no kopā pavadītā laika tāpat, kā visi pārējie. Kādēļ tad viņi guļ atsevišķi? Atbilde ir diezgan vienkārša. Tas notiek tādēļ, ka laulātie vēlas gulēt ar komfortu. Neizgulēšanās un saraustīts miegs pazemina darbaspējas un pat noved pie depresijas attīstības. 26% aptaujāto atzina, ka, guļot atsevišķi, viņi guļ ciešāk un mierīgāk. Vairāk nekā 60% godīgi atzinās, ka guļ kopējā gultā, taču katram ir nodalīta sava puse.

Gulēt atsevišķi

Jāteic, ka atsevišķās gulēšanas iniciatores biežāk ir sievietes. Viņas grūtāk panes miega traucējumus. Sievietēm jau pēc dabas miegs ir jūtīgāks, viņas reaģē uz katru troksnīti vai neveiklu partnera kustību guļot. Daudzi vīrieši miegā vēl arī krāc, un tas traucē sievietei gulēt. Lūk, kāpēc gulēt atsevišķi ir veselīgi. Nevajadzētu šādu ieradumu uztvert kā draudu attiecībām. Drīzāk gan otrādi, atsevišķa gulēšana stiprina jūtas un it nemaz netraucē laulātajiem lieliski pavadīt laiku kopā.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!