NODERĪGI: Ar ko var aizstāt veļas pulveri

NODERĪGI: Ar ko var aizstāt veļas pulveri

Vai kāds atminas, kā agrāk mazgāja veļu? Tikai ar rokām uz īpaša rievota dēļa vai biežāk pat bez tā. Tas aizņēma ļoti daudz laika, traipus bija grūti izmazgāt, bet rokas pastāvīgi bija iekaisušas. Taču, neraugoties uz visām šīm šausmām, no pagātnes ir palicis arī kas labs. Maz pamazītēm aizmirstas zināšanas par to, ar ko var aizstāt veļas pulveri.

Šis vienkāršais triks jums izlīdzēs reizēs, kad steidzami kaut kas ir jāizmazgā, bet jūsu iecienītais Perwoll (vai kāds cits zināms zīmpols) ir beidzies. Un kāpēc tikai pulveris? Pat ja tas būtu šķidrais mazgāšanas līdzeklis delikātu audumu mazgāšanai, mēs zinām, ar ko to var aizstāt.

Veļas pulvera analogs

Iedomājieties situāciju. Jums ir sakrājiens vesels kalns netīrās veļas, bet no mazgāšanas līdzekļiem palicis vien saimniecības ziepju gabaliņš. Jā, jā, tās pašas veļas ziepes, kādas bija mūsu vecmāmiņām un vectētiņiem PSRS laikā. Patiesībā jau derēs jebkuras, bet labāk tomēr ņemt bezkrāsainās saimniecības ziepes. Ziepes ir jāsarīvē uz rīves, vēlams, smalkās. Tālāk seko pats ineteresantākais. Iesācēji bieži vien šīs skaidiņas saber tieši tvertnē, bet tas var izraisīt dažādus blakusefektus. Ziepes pielīp pie apģērba, slikti izskalojas un tikpat slikti arī mazgā. Turklāt tām ir ne visai patīkama smarža. Tā vietā labāk pagatavot speciālu šķīdumu.

protams-ja-lai-izskatitos-par-15-gadiem-jaunaka-jums-vajadzes" onclick="gtag('event', 'CrossLink', {'event_category': 'click', 'event_label': 'Jums vajadzēs'});">Jums vajadzēs:

    2 ēd.kar. ziepju skaidiņu 150 ml kartsa ūdens 5 piles ēteriskās eļļas

Paņemiet 2 ēdamkarotes sarīvēto ziepju uz kilogramu veļas un aplejiet ar 150 ml karsta ūdens. Kārtīgi izmaisiet, līdz ziepes izšķīdušas. Tad piepiliniet 5 piles ēteriskās eļļas pēc savas gaumes. Katra eļļa var radīt atšķirīgu efektu: tonizējošu, nomierinošu, antibakteriālu. Un tikai tad pievienojiet šo škidro līōdzekli veļai.

Rezultātā jūs iegūsiet savu personiski izstrādāto gēlu veļas mazgāšanai. Šai senajai receptei ir daudz priekšrocību un tikai viens trūkums salīdzinājumā ar veļas pulveri:

  • tas ir vienkāršāks un lētāks par visekonomiskāko veļas pulveri, kas iegādāts izpārdošanā;
  • ziepes aizņem mazāk vietas nekā pulveris;
  • saimniecības ziepes ir universālas vairumam netīrumu un spēj iztīrīt pat visnoturīgākos traipus;
  • ziepes nebojā auduma struktūru;
  • saimniecības ziepes nav alerģiskas un nekaitēs pat jaundzimušā maigajai ādai.

Kā trūkumu var minēt tikai to, ka reizi mēnesī nāksies ieslēgt tukšu veļas mašīnu visaugstākās temperatūras režīmā, lai izskalotu visas ziepju atliekas. Un, protams, laiks, kas nepieciešams gēla pagatavošanai. Lai gan to var sagatavot ar rezervi ilgākam laikam. Un tas aizņems vien pāris minūtes.

Līdzīgi var izmantot arī citas ziepes. Piemēram, cilvēkiem ar jūtīgu ādu būs interesantu uzzināt: izmantot var arī ārstnieciskās ziepes. Tikai tām nebūs tik labs attīrošais efekts. Tāpat neiesaka izmantot krāsainas ziepes: pārāk spēcīga krāsviela var atstāt pēdas uz apģērba.

Ceram, ka šie padomi jums lieti noderēs!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!