Nevajadzīgu attiecību pirmās pazīmes

Nevajadzīgu attiecību pirmās pazīmes

Kā nekļūt par bēdīga notikuma varoni? Kā saprast, ka attiecības ar šo konkrēto cilvēku ne pie kā laba nenovedīs. Neapšaubāmi, jebkuras attiecības ir pieredze, kas noderēs nākotnē. Bet mēdz būt tādi romāni, pēc kuriem gūtā pieredze ir pārāk sāpīga. Kā jau pašā sākumā saprast, ka vēlāk nenāksies nožēlot iztērēto laiku?

Ir tāda anekdote – gan smieklīga, gan skumja:

Runā, ka tu esot apprecējies?

Jā, vari mani apsveikt!

Nu un kā, esi apmierināts?

Tas ir tas, par ko visu dzīvi esmu sapņojis! Tu pat nevari iedomāties – atnāc mājās piekusis, nikns, izsalcis, bet mājās viss tīrs, spīd un laistās, uz galda ziedi, vakariņas, blakus sieva – skaista, slaida, sēž un purpina, purpina, purpina… idiote!

Kā tad nekļūt par šādas anekdotes varoni? Pievērsiet uzmanību tam, ko atceras jūsu sarunu biedrs, to, ko jūs esat viņam stāstījusi – dažas nianses, detaļas utt. Ja viņš ir patiesi ar jums aizrāvies, tad viņam būs interesants viss, kas saistīts ar jums un atmiņā paliks praktiski visa informācija, kuru jūs sniedzat, vai lielākā tās daļa.

Bet ja viņam galvā ir citas intereses, vai interese par jums ir saistīta ar kaut ko vienu (piemēram, kā ātrāk ievilkt jūs gultā, jautri pavadīt laiku, vai vēl ļaunāk – gūt kādu materiālu labumu), tad viņa uzmanība būs fokusēta tikai uz to, bet viss pārējais, kas tajā neietilpst, tiks laists gar ausīm.

Vēl viens variants, kad jūs neuzklausa līdz galam – uzdod paviršus jautājumus, vai arī jūs vēlaties padalīties ar kādu stāstu, bet jūs aprauj pusceļā.

Tiesības izvēlēties

Bīstams priekšvēstnesis tam, ka neinteresējas par jūsu viedokli kādas kopīgas aktivitātes sakarā: Kur aiziet, ko pasūtīt, nejautā, kas jums patīk, ko jūs vēlētos. Vai apvainojas un nesaprot, kāpēc jūs pēkšņi negribat piekrist bez ierunām.

Piemēram, adekvāti varianti: “Iesim uz kino, uz tādu un tādu filmu – tev būs interesanti?”, “Vai nevēlies noskatīties šo filmu?”, “Es tevi uzaicinu uz kino, uz tādu un tādu filmu, kā tev šī ideja?”, “Klau, noskatīsimies šo filmu, man ja sen to gribas redzēt, tev nekas nav pretī?”.

Un absolūti neadekvāti varianti: “Iesim uz kino uz tādu un tādu filmu. Tā ir laba filma, tu vienkārši neko nesaproti, redzēsi, es tev visu paskaidrošu”, “Iesim uz gruzīnu restorānu, tikai tur ir normāls ēdiens, nevis kaut kādi tur suši, steiki un picas”, “Paiesimies kādus 10 km pa pludmali ar kājām, tas ir ļoti noderīgi! Nu un kas, ka esi piekususi pēc darba un kurpes tev neērtas. Jākustas, kustība – tā ir dzīve!”

Esiet uzmanīga, ja otrs cilvēks nedzird un neņem vērā jūsu “NĒ” . Visus jūsu “patīk”, “vēlos”, “dodu priekšroku” protams, uzreiz neizpildīs, bet būtu labi, ja jūsu potenciālais partneris pakāpeniski pārsteigs jūs, piepildīs kādu jūsu vēlmi, ņems vērā jūsu gaumi.

Un jūsu pašas bailes, lietas kas šķiet nepatīkamas, vai tas, kas neietilpst jūsu vērtību skalā, ir jāņem vērā uzreiz, lai vēlāk attiecības neiekrāsotos negatīvos toņos. Un ja viņš to nedara, tātad nav nobriedis kaut kam nopietnam vai liek savas prioritātes augstāk par jūsējām.

Tu visu dari NE TĀ!

Atklātība un atbalsts attiecībās spēlē ļoti svarīgu lomu. Kurš gan, ja ne tuvais cilvēks maigi un saprotoši norādīs uz pieļauto kļūdu, nepareizu rīcību, pārsteidzīgi pieņemtu lēmumu un piedāvās savu palīdzību. Taču, ja dzirdat pret sevi vērstu pastāvīgu kritiku, kas izteikta skarbos vārdos un agresīvi, tad vajadzētu aizdomāties, vai tādā veidā jūsu partneris necenšas sevi apliecināt, stādot augstāk par jums. Vai necenšas jums iegalvot, ka bez viņa jūs nekas neesat, un bez tāda gudra, skaista un veiksmīga kā viņš, jūs jau sen būtu pazudusi.

Ļoti svarīgi, lai jūs pati sev neiegalvotu, ka tiešām esat bezvērtīga, jo tas tik tiešām var pārvilkt svītru jūsu izaugsmei un pašrealizācijai.

Attiecībās ir vajadzīgs atbalsts ar plus zīmi: “Tu to varēsi, tev izdosies, ja tev būs nepieciešama palīdzība – te es esmu.”

Un lūk, antimotivācija – “Baidos, ka tas nav priekš tevis, tu velti zaudē savu laiku, tev nekas neizdosies”. Tas, protams, var būt arī savdabīgs “spēriens pa dibenu”, kad gribas pierādīt visiem, ka jūs tomēr kaut ko varat. Bet agri vai vēlu negatīvs vērtējums, kas izteikts vājuma un noguruma brīdī, var izraisīt pretēju efektu.

LAI IZDODAS!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!