Lūk, kas notiek, kad psihopāts apprecas ar citu psihopātu
Lai arī tas dažiem var šķist dīvaini, daudzi psihopāti vēlas apprecēties. Neskatoties uz viņu nespēju patiesi mīlēt, laulība ir kaut kas tāds, kas viņiem palīdz sabiedrībā parādīties kā normāliem. Tāpat tas pat var palīdzēt viņiem attīstīt savas personīgās intereses uz sava laulātā rēķina. Tāpēc daudzi psihopāti manipulē un veido ilgtermiņa attiecības ar parastajiem cilvēkiem. Dažreiz šāda veida attiecības var kļūt vēl dīvainākas, ja abi cilvēki cieš no psihiskiem traucējumiem. Lūk, notiek-kad-jus-runajat-vai-domajat-par-kadu-slikti" onclick="gtag('event', 'CrossLink', {'event_category': 'click', 'event_label': 'kas notiek'});">kas notiek, kad psihopāts apprecas ar citu psihopātu./?p>
Attiecību izpēte
Džordžijas Universitātē tika veikts garengriezuma pētījums, kurā pirmajos 10 laulības gados sekoja līdzi 172 pāriem. Tajā pētnieki aptaujāja dalībniekus par to, cik viņi ir līdzīgi viņu dzīvesbiedriem, un izmērīja viņus attiecībā uz psihopātiju. Vienlaikus viņi tika nopratināti arī par konfliktiem attiecībās. Pēc 10 gadiem pētnieki noskaidroja, cik laimīgi viņi visi ir un vai viņi nav šķīrušies. Pēc viņu atklājumiem mēs redzam, ka cilvēki parasti mēdz tikties ar cilvēkiem, kas viņiem ir līdzīgi, bet parasti viņi savā starpā neprecās. Tomēr, bija vairāki precēti pāri, kuriem abiem bija psihiski traucējumi. Saskaņā ar pētījumu, šiem pāriem, visticamāk, jau bija problēmas ļoti agrīnā stadijā. Tāpat viņi biežāk konfliktos izmantoja negatīvu izturēšanos vienam pret otru, nevis pozitīvus risinājumus.
Īstai laulībai ir vajadzīga mīlestība
Fakts, ka psihopāti nespēj izjust regulāras emocijas tādā pašā veidā, kā parasts cilvēks, šajā brīdī ir kļuvis vispārzināms. Un tam nav nekādas jēgas, ja attiecībās nonāk divi cilvēki, kuri nespēj viens otru patiesi mīlēt. Tomēr tā, diemžēl, notiek. Attiecībām starp diviem psihopātiem nav daudz jēgas. Kad viens cilvēks ir spējīgs izveidot pamatu tuvībai un laulībai, tad ir zināmas cerības. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad parasts cilvēks vēlas upurēties, pastāvīgi meklēt kompromisus un padoties sava dzīvesbiedra vēlmēm. Līdztekus tam, parasts cilvēks attiecībās izvēlas nepievērst uzmanību psihopāta uzvedībai. Bieži vien viņi pat attaisinojas par savu partneru rīcību. Piemēram, tā kā daudziem psihopātiem ir grūtības uzvesties kā audzinātiem cilvēkam, viņu partneri tajā vainoja viņu vecākus. Tādēļ viņi bieži skatās garām savu partneru uzvedībai.
Attiecības, kuru pamatā ir meli
Attiecības starp diviem psihopātiem saprotami daudz atšķiras no tām, kurās iesaistīts parasts cilvēks. Galvenokārt, nav intimitātes un nav emocionāla atbalsta no abām pusēm. Tāpēc tā var kļūt par laulību, kurā absolūti nav siltu jūtu vienam pret otru.
Abiem cilvēkiem attiecībās nebūs problēmu regulāri melot viens otram. Tāpat viņi izmantos viens otra priekšrocības personīgam labumam, nejūtot nožēlu. Viņu individuālie mērķi viņiem kļūst daudz svarīgāki, nekā viņu, kā pāra, mērķi. Rezultātā katrs no partneriem pakļauj otru partneri emocionālam, finansiālam vai materiālam zaudējumu riskam. Papildus tam, pāris arī vairāk tiecas nodot viens otru. Viņi, visticamāk, krāpj viens otru, kas var izraisīt daudz zemāku intimitātes kvalitāti attiecībās. Protams, šāda veida attiecības bieži beidzas ar pilnīgu katastrofu. Dinamika laulībā starp diviem psihopātiem nav pilnīgi ilgtspējīga. Šādās attiecībās viņi daudz vairāk manipulē un gūst labumu viens no otra, un savādāk nemaz nevarētu būt. Līdz ar to, šāda veida laulības parasti beidzas ar šķiršanos.