Lūk, kāpēc jūs mostaties katru nakti vienā un tajā pašā laikā
Ja katru nakti mostaties vienā un tajā pašā laikā, pēc tradicionālās Ķīnas medicīnas uzskata, tā ir droša pazīme, ka jūsu organismā ir sava veida disbalanss, kas būtu jānovērš.
Teorija saka, ka mūsu garīgā un fiziskā labsajūta ir cieši saistīta ar mūsu iekšējām sistēmām un ritmiem, kas ir atbildīgi par ķermeņa funkcijām.
Šie procesi rietumu zinātniskajā terminoloģijā ir zināmi ar nosaukumu “cirkādie ritmi”, bet Ķīniešu medicīna piedāvā dziļāku paskaidrojumu šiem procesiem un bloķētājiem:
22 – 23 vakarā: hormoni un metabolisms
Ja katru vakaru šajā laikā cenšaties aizmigt un jums nekas nesanāk, tā ir nekontrolēta stresa, metabolisma problēmu un endokrīnās sistēmas problēmu pazīme.
23 – 1 naktī: žultspūslis
Tradicionālā Ķīnas medicīna uzskata, ka jūs tērējat žultspūšļa enerģijas rezerves, un tas izraisa sliktu tauku pārstrādi organismā, tāpat arī zemu pašvērtējumu un sliktas lēmumu pieņemšanas iemaņas.
1 – 3 naktī: aknas
Tas nozīmē, ka jūsu aknām nepieciešams “pārkārtoties”, un jūs varat izjust tādus simptomus kā galvas sāpes, hronisks nogurums, mazasinība u.c. Emocionālā līmenī tas ir saistīta ar naidu vilšanos un aizvainojumu, tāpēc jūs varat nomākt šīs sajūtas.
3 – 5 no rīta: plaušas
Plaušas atbild par ci enerģijas pārvietošanos pa meridiāniem un visu ķermeni, tāpēc, ja jūs katru nakti pamostaties šajā laikā, jums var būt slēptas bēdas un skumjas, ar kurām vajadzētu tikt galā. Tas var norādīt arī uz sliktu imūnās sistēmas stāvokli, elpošanas problēmām, klepu un astmu.
5 – 7 no rīta: resnā zarna
Tas norāda, ka jums “jāpalaiž vaļā” lietas kā emocionāli tā arī fiziski. Jums var pat parādīties izsitumi uz ādas un aizcietējumi.
Pēc Nacionālā miega fonda datiem, zemāk aprakstītie paņēmieni palīdzēs jums izveidot veselīgu miega režīmu:
- Stingri turieties pie pastāvīga miega grafika (arī brīvdienās),
- Pirms miega praktizējiet atslābinošu rituālu,
- Ja jums ir problēmas ar miegu naktī, neguļat pusdienlaiku dienā,
- Katru dienu veiciet fiziskus vingrinājumus, pat dažas minūtes vieglas fiziskas aktivitātes ir labāk, nekā nekas,
- Jūsu guļamistabai ir jābūt vēsai un atbrīvotai no jebkāda trokšņa, kas var traucēt jūsu nakts mieru,
- Guliet uz ērtiem matračiem un spilveniem,
- Lietojiet spilgtu gaismu pirms gulēt iešanas, lai noregulētu cirkādo ritmu,
- Izvairieties no alkohola, cigaretēm un smagas pārtikas pirms gulēt iešanas,
- Jūsu ķermenim ir nepieciešama laiks, lai pārkārtotos uz gulēšanas režīmu, tāpēc stundu pirms miega pavadiet darot kaut ko mierīgu, piemēram, palasiet kādu meditatīvu rakstu, nomierinošu dzeju vai pozitīvu biogrāfisku grāmatu.
- Ja jums ir problēmas ar miegu, izvairieties no viedierīču un datora lietošanas pirms miega vai nakts vidū.