Līdzīgs pievelk līdzīgu. Viens no galvenajiem Visuma likumiem

Līdzīgs pievelk līdzīgu.  Viens no galvenajiem Visuma likumiem

Mūsu dzīve ir pilna neizskaidrojamu lietu, kuras vienkārši notiek un noliek mūs ‘’uz pauzes’’. Reizēm pat ārēji visjaukākais cilvēks pēkšņi tiek ierauts sarežģītās dzīves situācijās, bet tie, kurus uzskatām par neliešiem, dzīvo normāli, apejot visas likstas.

Visumam ir ļoti daudz neredzamu likumu, kas cilvēkiem līdz galam nav saprotami. Un tie nav fizikas likumi, kurus māca skolā. Visuma un esības likumi ir daudz sarežģītāki par vienkāršo zinātni, tos ir neticami grūti aptvert, vairumam cilvēku tos tā arī neizdodas izprast līdz mūža galam. Tādēļ cilvēki iet pa dzīvi it kā taustīdamies, patiesības atklājot patstāvīgi. Taču pastāv lietas, kurās tomēr der ieklausīties un censties pielietot, izmantojot arī citu pieredzi, lai rezultātā nenokļūtu bēdīgā stāvoklī un nepatīkamā situācijā.

Pastāv tāds Visuma likums - līdzīgs pievelk līdzīgu. Skan tas visai vienkārši, un cilvēkiem liekas, ka te viss ir skaidrs. Nauda pievelk naudu, prieks pievelk prieku, nepatikšanas velk sev līdzi jaunas nepatikšanas. Viss taču ir tik vienkārši! Taču nesteidzieties ar tik primitīvu secinājumu - daudzas ārēji vienkāršas lietas rezultātā izrādās daudz dziļākas un sarežģītākas.

Vai šis likums vienmēr darbojas?

Der atcerēties, ka vienmēr pastāv izņēmumi. Tādēļ nevienu likumu nevajag uztvert kā absolūtu lietu, ko principiāli nevar papildināt vai ārēji izmainīt. Ja ņemam par piemēru elektrību, tad šeit pozitīvie lādiņi pievelkas pie negatīvajiem, bet magnētismā ziemeļpols pievelkas pie dienvidpola. Paimeitiņas ar diviem augstskolu diplomiem velk pie neliešiem un blēžiem. Tas ir labs piemērs tam, ka bieži pievelkas nebūt ne līdzīgais ar līdzīgo. Taču arī šeit viss nav tik vienkārši.

Jo paimeitiņu pie huligāna velk tādēļ, ka šajās īpašībās viņa saskata kaut ko noderīgu sev. Viņas dvēseles daļa, kas paslēpta aiz audzināšanas un diviem diplomiem, rezonē un saskan ar šā palaidņa rīcību, tāpēc meiteni velk pie viņa. Tāpēc pat tad, kad pie it kā ārējām atšķirībām lietas un parādības pievelkas, nevajag domāt, ka tās ir pārāk dažādas. Var teikt, ka pievilkšanās likums darbojas vienmēr.

Kā likums darbojas

Izskaidrot līdzīgo pievilkšanās likumu nav vienkārši. Tā būtība ir vienkārša - cilvēks dzīvē saņem to, kas viņā jau ir, kam viņš ir uzticīgs pēc savas psihes uzbūves un emocijām. Ja kāds ir noskaņots uz negatīvismu, problēmām, vientulību un ļaunumu, tad no apkārtējiem cilvēkiem viņš saņem tieši to. Toties cilvēki, kuri izstaro labestību, prieku, pozitīvismu saņem arī no Visuma tādas jūtas un attieksmi no citiem. Šai parādībai nav izskaidrojuma formulas veidā, taču šeit ir svarīgas frekvences, kuras izstaro cilvēks. Ja jūs, piemēram, izstarojat labestīgas domas, tad rezultātā ar jums rezonansē nonāk tādas pašas citu cilvēku domas. Tās it kā atrod viena otru bezgalīgajā domu un emociju plašumā un pašas saved kopā līdzīgus cilvēkus.

Dots devējam atdodas

Ir labs teiciens, kuru daudzi cilvēki, diemžēl, aizmirst - ‘’izturies pret cilvēkiem tā, kā tu gribētu, lai viņi izturas pret tevi’’. Tas lieliski atspoguļo šo Visuma likumu. Pajokojiet un uzmundriniet cilvēku, un viņš noteikti jums atbildēs ar to pašu. Uzdāviniet pazīstamam cilvēkam kādu nesvarīgu lietu, viņš to atcerēsies un arī jums reiz kaut ko uzdāvinās vai izlīdzēs. Jā, tas tiešām darbjas, bet kur šeit slēpjas maģija?

Kad cilvēks ģenerē labas domas, un viņš ir noskaņots pozitīvi, godīgi, radoši, tad viņa psihē un smadzenēs it kā stāv tāds neredzams filtrs, kurš nelaiž cauri neko citu, izņemot šīs lietas. Ja cilvēks interesējas par mūziku, tad visu lieko smadzenes vienkārši nogriež, no ārpasaules galvā ielaižot vienīgi sarunas par mūziku, jaunumus par to utt. Taču ir jāsaprot, ka tas darbojas ne tikai uz labām lietām. Ir ne mazums cilvēku, kam patīk, piemēram, ‘’cietumnieku’’ dziesmas un žargons, veču izskaidrošanās un viss cits tādā stilā. Šie cilvēki vienkārši ir tā noskaņoti, tāpēc pilnīgi droši var teikt, ka bez viņu līdzdalības nepaies neviens kautiņš 5 km rādiusā, neviens aizvainojošs vārds savā adresē un tamlīdzīgi. Kādēļ tā? Tieši tā paša iemesla dēļ - viņiem ir uzstādīts tieši šāds filtrs apkārtējās pasaules uztveršanai.

Visi likumi nav tādi. Daudzas lietas cilvēki, laikam ritot, pārskata un aizmirst. Taču šis Visuma likums darbojas vienmēr un piedalās katra cilvēka dzīvē ļoti spēcīgi. Starp citu, teiciens ‘’cūka dubļus vienmēr atradīs’’ arī liecina par to pašu - ja cilvēks ir noskaņots uz negatīvo, uz problēmām, tad viņš to noteikti atradīs pat visideālākajos apstākļos.

No tā visa izriet secinājums, ka būt pozitīvi noskaņotam cilvēkam un neielaist savā dvēselē negatīvismu un skumjas ir ļoti svarīgi. Atliek tikai reizi nokļūt nepareizas domāšanas slazdā, ka izkļūt no tā var izrādīties ļoti sarežģīti. Tāpēc esiet modri un izstarojiet tikai labo!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!