Sīpols pie pēdas un aizmirsti par ļoti nepatīkamu problēmu

Sīpols pie pēdas un aizmirsti par ļoti nepatīkamu problēmu

Tulznas un varžacis ir ļoti nepatīkam lieta, jo ielaistas tulznas var kļūt par cēloni pat nopietnam kaitējumam veselībai: Var sākties problēmas ar mugurkaulu, dažādi iekaisumi, slikta gaita, nelāgs garastāvoklis un regulāras sāpes.

Tulzna ir nekas cits kā ādas aizsargreakcija uz ārēju agresiju: spiešanu, beršanu u.tml. Taču pietiek parādīties kaut vai vienai tulznai, un cilvēks tūlīt pat maina ierasto gaitu, tā cenšoties sāpīgo vietu pasargāt. Ja nekas netiek darīts, no šāda šķietama sīkuma var nākties ciest gan iegurnim, gan mugurkaulam.

Daudzi pēc savas pieredzes zina, ka mēdz būt divu veidu tulznas: sausās un mitrās. Mitrās tulznas gadījumā šķidruma dēļ brūcīte ir ļoti sāpīga – līdz brīdim, kamēr pūslītis pārplīst. Kad tas noticis, šo vietu visiem iespējamiem līdzekļiem jācenšas ātrāk padarīt sausāku.

Sausajām tulznām ir paradums sasprēgāt, un plaisiņās bez ilgas kavēšanās iemitinās iekaisumu izraisošas sēnītes un mikroorganismi. Labi, ja cilvēkam ir stipra imunitāte, pretējā gadījumā radušies augoņi ir jāatver un jāiztīra. Otrs nepatīkamais fakts ir tas, ka sausā tulzna aug ne tikai uz augšu, bet arī dziļumā, deformējot pēdu. Tāpēc pret sausajām tulznām jāvēršas ar visiem iespējamiem līdzekļiem.

Paņēmieni kā cīnīties pret sausām tulznām

  • Pirms gulētiešanas kāju izsautē karstā ūdenī, noslauka sausu un piesien tulznai citrona miziņu ar nedaudz mīkstuma. Apsēju tur 3–5 dienas, līdz tulzna būs nogājusi.
  • Uz nakti gareniski pārgriež alvejas lapas gabaliņu, mīkstumu uzliek tulznai, nostiprina ar apsēju.
  • Piecu lielu sīpolu mizas ieliek stikla burkā, aplej ar glāzi galda etiķa, burku cieši aizver un 2 nedēļas nostādina siltā vietā. Ādu ap tulznu apziež ar vazelīnu vai jebkuru barojošu krēmu. Ņem nedaudz mizu, lieko šķidrumu nospiež, uzliek kārtiņu tulznai un piesaitē. Procedūru atkārto katru vakaru un apsēju tur visu nakti.
  • Attiecībā 2:1 sajauc sīpola sulu un galda etiķi. Maisījumu 7–10 minūtes karsē ūdens peldē, tad atdzesē un ar to akurāti apziež tulznu.
  • Nomizotu sīpolu pārgriež uz pusēm, ieliek glāzē ar galda etiķi (tā, lai šķidrums sīpolu pārklātu) un uz diennakti noliek siltā vietā. Tad sīpolu izņem, pirmo kārtiņu noņem un piesaitē tulznai. Procedūru atkārtot 2 reizes dienā, ik reizi ņemot jaunu sīpola kārtiņu.
  • Pirms gulētiešanas tulznai piesaitē citrona miziņu ar mīkstumu un šo procedūru atkārto 2–3 vakarus. Ceturtajā dienā kāju izsautē siltā sodas ūdenī, un tulznu uzmanīgi noņem. Pēc tam šī vieta jāieziež ar bērnu krēmu. Citrona vietā var izmantot cepeškrāsnī izceptu ķiploka galviņu.
  • Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

    Pievienojies domubiedriem!