Kāpēc cilvēki reizēm ”sit ar elektrību”, un vai var no tā izvairīties

Kāpēc cilvēki reizēm ”sit ar elektrību”, un vai var no tā izvairīties

Kāpēc cilvēki reizēm ”sit ar elektrību”, un vai var no tā izvairīties

Nevienam nav patīkami, saskaroties ar citu cilvēku, saņemt sitienu ar elektrību. Kāpēc cilvēks bieži un spēcīgi ”sit ar elektrību”, elektrizējas viņa apģērbs, vai tas ir bīstami, un kā atbrīvoties no statiskās elektrības – to šodien mēģināsim noskaidrot.

Kāpēc cilvēks ”sit ar elektrību”

Fiziķi apgalvo, ka spēja uzkrāt statiskās elektrības lādiņus piemīt ikvienam cilvēkam. Cilvēka ķermenis labi vada elektrību. Elektrība uzkrājas, kondensējas, un vienā jaukā mirklī noteikti notiks izlāde. Mēs ķemmējam matus, valkājam apģērbu no sintētikas, vilnas, kažokādas, staigājam pa sintētiskiem grīdas segumiem, lietojam elektroierīces, stundām ilgi sēžam pie datora – tas viss noved pie lādiņa uzkrāšanās. Reizēm tas ir tik liels, ka nodara sāpes ne vien sev, bet arī apkārtējiem. No cilvēka iznāk elektriskais lādiņš, atverot vannas istabas durvis, lai nomazgātu rokas. Viņš var ”iesist” otram ne tikai ar pieskārienu, bet pat ar skūpstu.

Tad kāpēc ne visi cilvēki elektrizējas?

Katram no mums ir dažāda elektroietilpība un pretestības spēja. Turklāt, organisms arī pats vēl izdala elektrību, jo neviens dzīvības process nenotiek bez tās līdzdalības. Pateicoties strāvai, tiek vadīti nervu impulsi. Tēlaini izsakoties, – cilvēks ir tāda maza elektrostacija, kurā elektrība pilda savu noteikto uzdevumu, bet neizmantotā uzkrājas kā statiskā enerģija. Un tikai tad, kad cilvēks nomirst, viņa elektriskais potenciāls pielīdzinās nullei. Mēdz teikt, ka spēja izstrādāt elektroenerģiju pārsvarā ir atkarīga no cilvēka temperamenta. Nozīme ir arī raksturam. Piemēram, tiek uzskatīts, ka holēriķi ir viselektrizētākie – viņi ir aktīvāki, enerģiskāki, emocionālāki.

Vai tas ir bīstami?

Šī parādība ir ne visai labi izpētīta. Pēdējie pētījumi par elektrības ietekmi uz cilvēka organismu parādīja, ka regulāra strāvas ietekme uz organismu var novest pie dažādu orgānu un sistēmu darbības traucējumiem. Daudziem cilvēkiem tas ir patiešām bīstami.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!