Masāža, kas bērniem palīdz atbrīvoties no klepus. Lieliski palīdz tikt galā ar slimību

Masāža, kas bērniem palīdz atbrīvoties no klepus. Lieliski palīdz tikt galā ar slimību

Maziem bērniem pašiem ir grūti panākt atkrēpošanos, īpaši, ja krēpes ir grūti atdalīt no bronhiem. Lai viņam palīdzētu, varat izmantot krūškurvja perkusijas masāžu, ko ir viegli veikt mājās.

Šis masāžas veids uzlabo asinsriti bērna muguras un krūšu rajonā un palīdz izvadīt krēpes no bronhiem un atklepoties. Šāda masāža ir lielisks papildinājums pamata ārstēšanai! Noguldi mazuli guļus pozīcijā un zem vēdera paliec spilvenu vai sarullētu dvieli, lai muguras lejas daļa un dibens būtu augstākā līmenī nekā pleci. Bērna rokām jābūt izstieptām priekšā.

Sākumā veic dažas glaudošas kustības ar plaukstām pa muguru, lai muguras āda nedaudz iesiltu. Centies neaizskart mugurkaulu, īpaši, ja bērns ir pavisam mazs.

Plaukstu kustībām jābūt pa visu muguru – no astes kaula līdz plecu līnijai.

Pēc tam veic horizontālas plaukstu kustības no mugurkaula uz sāniem. Pēc tam var pievērsies perkusijas masāžai. Novieto plaukstu uz bērna muguras, un uzspied nedaudz starp ribām. Sāc ar plaušu apakšdaļu un virzies uz augšu. Pēc katrām 2-3 minūtēm bērnam nepieciešams apsēsties vertikālā stāvoklī un tad jāpalīdz atkal atgulties. Arī mazuļiem, kas jaunāki par 1 gadu, var veikt perkusijas masāžu, bet tad masāžas ilgumam jābūt ne ilgākam par 5-10 minūtēm. Masāžu veic nedaudz savādāk: novieto plaukstu uz bērna muguras un ar otru roku uzspied uz plaukstas. Pēc perkusijas masāžas palīdzi bērnam nosēsties vertikālā pozīcijā un atklepoties.

Ja temperatūra ir augstāka par 38 grādiem, masāžu labāk neveikt. Sākumā normalizēt bērna ķermeņa temperatūru.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!