Kādas ir dzemdību kontrakcijas?

Kādas ir dzemdību kontrakcijas?

Daudzas sievietes atzīmē, ka visvairāk no dzemdību procesa biedē tieši kontrakcijas, un atzīst, ka tā ir smagākā dzemdību daļa. Šīs sāpes tiek raksturotas dažādi:

  • kontrakcijas kas līdzīgas menstruāciju sāpēm, kā mēnešreižu krampji, kas paliek arvien spēcīgāki;
  • muskuļu savilkšanās ap muguru un vēderu;
  • velkošas muguras sāpes;
  • pulsējošas sāpes, kā spazmas;
  • asas, velkošas sāpes visā ķermeņa lejasdaļā;
  • spēcīgs spiediens, spiediena viļņi;
  • sāpes, kas liek saspringt visam uz brīdi, bet pēc tam iestājas visa ķermeņa atslābums.

Sievietes kontrakcijas piedzīvo dažādi un sāpju raksturojums to pierāda. Arī sāpju intensitāte katrai sievietei šķiet atšķirīga – dažas tās panes ļoti viegli, dažām tas ir kā izaicinājums, bet citām tās ir mokošas sāpes. Sievietes, kas dzīve pieredzējušas tādas sāpes kā nierakmeņus, aklās zarnas plīsumus, olvadu cistas, lūzumus,  kontrakcijas raksturo kā mazāk sāpīgas sievietes-plaukstas-nekavejoties-zvaniet-policijai-luk-kapec" onclick="gtag('event', 'CrossLink', {'event_category': 'click', 'event_label': 'nekā sievietes'});">nekā sievietes, kam šī ir pirmā pieredze.

Atceries, ka katra kontrakcija tuvina Tevi brīdim, kad satiksi mazo! Un katra kontrakcija ir tikai vienreiz! Arī dzemdību asistents Tev vienmēr atgādinās, ka ar katru kontrakciju Tu atveries un esi soli tuvāk, lai pasaulē nāktu Tavs bērniņš!
Mainot savu attieksmi pret kontrakcijām, Tu vari sev palīdzēt. Atbrīvojoties un ļaujoties tām, nebaidoties, bet koncentrējoties uz procesu, Tu atvieglosi sev sāpes. Sajūti sevī pateicību par to, ka vari šo skaisto brīdi piedzīvot, pat ja šis process sāk Tevi nomākt vai nogurdināt! Kontrakciju laikā nedomā par sāpēm un to, ko jūti, bet sajūti iekšēji sevī to, kā tavs ķermenis strādā, kā Tavs prāts strādā, kā Tu sadarbojies ar mazo, lai pēc iespējas drīzāk viņu jau turētu rokās!
Tava attieksme pret kontrakcijām maina arī to, kā Tu tās izdzīvo. Cilvēks parasti mēģina izvairīties no sāpēm – sāpes ir kā zīme, ka kaut kas nav kārtībā. Bet sāpes, kuras Tu jūti dzemdību laikā, ir pilnīgi savādākas – tās iedvesmo Tevi sajust sevi labāk, iedziļināties savās ķermeņa sajūtās, palīdzot sev un bērniņam. Piedzīvo šo sajūtu kā dzīves pieredzi, kas prasa Tavu uzmanību, nedomā par to, kā „dzemdes kontrakcijām, kuru rezultātā notiek dzemdes kakla atvēršanās…”. Dzemdības var būt sāpīgas, bet nebaidies no tā!>

Pētījumi pierāda, ja sieviete sagaida, ka dzemdības būs sāpīgas un gatavojas tām ar šausmām, tad arī dzemdību laikā piedzīvotais ir prasījis vairāk spēka, sievietes-plaukstas-nekavejoties-zvaniet-policijai-luk-kapec" onclick="gtag('event', 'CrossLink', {'event_category': 'click', 'event_label': 'nekā sievietes'});">nekā sievietes, kas par to neuztraucas un noskaņo sevi pozitīvi. Pat, ja Tu apzinies, ka šis process var būt sāpīgs, tomēr noskaņo sevi uz to, ka Tu to izturēsi un pati piedzemdēsi savu mazuli, lai sajusto to brīnišķo sajūtu! Mūsdienu modernajā pasaulē liela daļa sieviešu dzemdībās koncentrējas tieši uz sāpēm un kontrakcijām, kā galveno izvirzot sāpju pārvarēšanu, pielietojot arī medikamentozo palīdzību.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!