Kā vienai audzināt dēlu

Kā vienai audzināt dēlu
Dod viņam iespēju palīdzēt un just līdzi.

Ja tavs pavisam mazais dēls ir nolēmis, ka vēlas pagatavot tev tēju, nepretojies. Ļauj viņam to darīt. Ja liegsi, citreiz vairs nepiedāvās. Nepretojies viņa vēlmei just līdzi, rūpēties. Un rādi piemēru.

Esi godīga ar savu dēlu. Ja tev ir skumji, saki to. Pieņem viņa rūpes. Vīrietim ir svarīgi iemācīties izrādīt šīs savas emocijas.

Seko saviem vārdiem un darbībām.

Bērns vienmēr jūt mātes emocijas. Ja tu nevari tikt galā ar savu negatīvismu, arī to, kas sakrājies pret vīriešiem, labāk dēla klātbūtnē tās neizrādi. Dēls vienmēr projecēs tavu attieksmi pret vīriešiem, kā attieksmi pret sevi.

Nevajag auklēties ar dēlu un runāt ar viņu pamazināmos vārdos. Ja gribi izaudzināt vīrieti, nevis memmes dēliņu, iemācies paust savu mīlestību un rūpes darbībās, nevis vārdos.

Tavs bērns ir nākamais vīrietis. Runā ar viņu kā ar pieaugušu cilveku. Agri vai vēlu viņš no tevis attālināsies un tas ir normāli.

Rādi pareizo piemēru.

Zēnam vienmēr vajag redzēt kāda piemēru. Centies izdarīt tā, lai viņam apkārt būtu normāli vīrieši. Pat tad, ja tas būs kaimiņš, kurš labprāt ar jums sarunājas.

Lai tava kontrole pār to, ko viņš lasa un skatās ir neuzstājīga un nemanāma.

Seko tam, ko tu pati lasi, klausies un skaties, lai situācija neizveidotos divdomīga.

Cienīgas uzvedības piemērs.

Īsta vīrieša uzvedības piemērs var būt ne tikai tēvs vai patēvs. Tas var būt arī vectēvs, kaimiņš, skolotājs, treneris. Dod iespēju dēlam vairāk laika pavadīt ar šiem cilvēkiem.

Kad tu sastapsi cienīgu vīrieti, tāds piemērs būs jūsu pašu mājās. Taču, ja pat tas nenotiks, tad vienalga zēnam jāaug apstākļos, kuros viņam ir iespēja vērot šādus vīriešus.

Neliedz dēlam tikties ar viņa tēvu

Jūsu attiecības ar bērna tēvu nekādā gadījumā nedrīkst ietekmēt tēva attiecības ar dēlu. Ja viņš ir adekvāts cilvēks, tavi aizliegumi var izdarīt vairāk ļauna nekā laba. Protams, tu vari bērna tēvam neuzstājīgi atgādināt par to, cik svarīga ir mīlestība tēva un dēla attiecībās. Taču tu nedrīksti maisīties viņu abu attiecībās.

Iepazīsti pasauli kopā ar dēlu.

Dažkārt vienai audzināt dēlu ir ļoti grūti. Šajā jautājumā tev būs vieglāk, ja iepazīsi vīrieša psiholoģiju. Studē šo jautājumu. Iemācies saprast, kas tavam bērnam ir interesanti, kas viņu neinteresē. Kopīgas intereses palīdzēs jūsu attiecībās un arī nākotnē jums vienmēr būs par ko parunāt. Ja pati nesaproti un netiec galā, nekautrējies un meklē speciālistu, kurs tev palīdzēs.

Stipras ģimenes pamats ir mīlestība un cieņa. Iemācieties viens otram palīdzēt un daudz ko vērtīgu mācīties darīt kopā. Necenties visiem spēkiem atrast savam bērnam jaunu tēti. Taču noteikti atceries par savu privāto dzīvi. Meklē cienīgu vīrieti, kurš būs gatavs uzņemties tēva lomu.

Esi pārliecināta, ka ir vīrieši, kuri ir gatavi veidot attiecības ar sievieti, kurai ir bērni. Kad vīrietis sievieti patiešām mīl, vinš pieņems un iemīlēs arī viņas bērnus.

Tava laime ir tikpat svarīga, kā tava bērna laime un audzināšana.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!