Kā vienai audzināt dēlu

Kā vienai audzināt dēlu

Kad jūs esat tikai divi, ģimene var būt stipra un pilnvērtīga, ja tajā valda cieņa un mīlestība. Ieradiniet sevi it visā viens otram palīdzēt un daudz ko vērtīgu mācīties darīt kopā. Necenties visiem spēkiem atrast savam bērnam jaunu tēti. Taču noteikti atceries par savu privāto dzīvi. Meklē cienīgu vīrieti, kurš būs gatavs uzņemties tēva lomu. Kad vīrs aiziet, visai ģimenei mainās dzīve. Kā dēlu izaudzināt par pilnvērtīgu vīrieti, bez reāla piemēra blakus? Kad, pēc aiziešanas paliek vien sievišķā enerģija un ietekme ģimenē, ir ļoti svarīgi izveidot attiecības ar dēlu tā, lai tas netraucētu attīstīt viņa vīrišķo dabu. Tāpēc mammai nāksies uzņemties dubultlomu. Kaut līdz tam brīdim, kad viņas dzīvē parādīsies cienīgs vīrietis, labs piemērs dēlam.

Kā audzināt dēlu bez vīrieša ģimenē

Tēva galvenais uzdevums: iemācīt dēlam:
  • pareizi uzstādīt mērķus un tos sasniegt;
  • pareizu vīrišķīgu kumunikāciju;
  • kā būt īstam vīrietim.

Taču arī māte var tikt galā ar šo uzdevumu. Vienīgais, kas jāievēro, zēns domā citādā veidā. Pilnībā aizstāt tēvu tu viennozīmīgi nespēsi. Un tāpēc īsta sieviete dos iespēju savam dēlam pareizi attīstīt vīrišķās rakstura īpašības. Pat tad, ja tu viena audzini meitu, šī informācija būs noderīga. Ar meiteni ir vienkāršāk, jo ar viņu jau sākotnēji jums ir daudz kā kopīga.

Māte ar savu bērnu var būt pilnvērtīga ģimene. Taču, lai tas tā būtu, pūles ir jāpieliek. Sabiedrībā ir pieņemts uzskatīt tadas ģimenes par nepilnīgām. Taču mūsdienu pasaulē visi lieliski saprot, ka māte var tikt galā viena. Dažkārt pat labāk, kā kopā ar tēvu. Jo ģimenē pats svarīgākais ir mīlestība un normāla bērnu audzināšana. Tāpēc nav vērts ņemt verā sabiedrības viedokli.

Izrunāsim dažus faktus, kas tev palīdzēs izaudzināt dēlu par cienīgu vīrieti.

Brīvība vīrietim ir nepieciešama jebkurā vecumā.

Dod iespēju dēlam pateikt pēdējo vārdu lēmumu pieņemšanā. Tavs uzdevums ir pastāstīt, kādi ir varianti un kādas var būt to sekas. Taču lēmums jāpieņem vīrietim.

Zēnam jau no mazotnes jāiegūst pašam sava dzīves pieredze. Netraucē viņam risināt konflikta situācijas. Ir svarīgi jau no mazotnes iemācīties novertēt cilvēku rīcību un reakcijas. Neviens viņam tajā nepalīdzēs labāk, kā viņš pats.

Pareizā motivācija patstāvībai.

Jo agrāk dēls iemācīsies pats sevi apkopt un apkalpot, jo labāk būs viņam un tev. Jau no mazotnes neliedz viņam patstāvīgi darīt elemetāras lietas. Tikai tā tavs dēls sapratīs, ka tā ir ļoti svarīga prasme. Nerāj viņu, ja kaut kas nesanāk. Tev viņu ir jāatbalsta un jāuzticas viņam. Labāk vienkārši piedāvā pamēģināt velreiz, bet nedari visu viņa vietā.

Cietsirdībai mīlošā ģimenē nav vietas.

Atceries, māte nevar zēnam aizstāt tēvu. Tāpēc kļūt par tirānu nav pareizā izvēle. Bērnam vienmēr būs vajadzīgas rūpes, mīlestība un maigums. Protams, ir jābūt noteiktām robežām un ierobežojumiem. Viņam ir jāsaprot, ka viņš ir vīrietis un tāpec viņam ir noteikta atbildība.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!