Kā radīt rudenīgu interjera noskaņu mājās?

Kā radīt rudenīgu interjera noskaņu mājās?

Vasaras karstumu ir nomainījis rudens drēgnums. Ražas novākšana, ziemas krājumu gatavošana un rudens krāsu burvība ienes jaunas vēsmas dzīves plūdumā un vedina uz svaigām domām. Šajā gadalaikā mēdzam daudz laika pavadīt iekštelpās, tātad, pienācis laiks atsvaidzināt telpu izskatu. Rudenīgs interjers vedina uz mājīguma un siltuma radīšanu, lai uzturēšanās mājās būtu pēc iespējas komfortablāka. Un tā, kā tad radīt rudenīgi mājīgu noskaņu savās telpās? Šodien tieši par to parunāsim.

Rudens nokrāsas interjerā

Eksistē daudz aktuālu tēmu, taču rudenim raksturīga īpaša krāsu gamma. Tā ir sulīga, piesātināta un pietuvināta dabas toņiem. Rudenīgajam interjeram jābūt saulainam un košam. Krāsu paletes izvēlē dodat priekšroku sarkanam, oranžam, plūmju, kafijas, olīvu, bordo, okras, brūni – pelēkam tonim. Arī mazliet pieklusinātie antracīta, smaragda, tirkīza, baklažāna un zilie toņi labi papildina rudenīgo interjeru, ko noformēsiet paši savām rokām. Piemēram, vienu sienu nokrāsojiet piesātinātā zilā tonī. Tā padarīs telpu greznu un neparastu. Tā labi kontrastēs ar gaišajiem griestiem un citām sienām. Zilais tonis lieliski harmonēs ar gaišiem aizkariem.

Padomi istabas dekorēšanai

Lai radītu rudenīgu interjeru, pietiek ar tās dzīvojamās istabas daļas pārveidošanu, kas paredzēta atpūtai. Un nav obligāti jāpērk jaunas mēbeles. Jauni dīvāna un spilvenu pārvalki, pašūti pašu rokām vai izgatavoti pēc pasūtījuma īpaši jums, kļūs par lieliskiem rudens noskaņas radītājiem jūsu interjerā. Šāds paņēmiens neprasa milzīgus ieguldījumus, bet lieliski uzlabo ne tikai telpu izskatu, bet arī noskaņojumu. Lieliski būtu, ja jaunie pārvalki pēc faktūras tiktu saskaņoti ar paklāju un aizkariem.

Augļu – ogu dekori

Zelta rudens priecē ar ogu ražu un lieliskiem augiem. Dabas veltes arī var izmantot interjera noformēšanai. Izliekat tos lielā šķīvī vai caurspīdīgā vāzē. Tas lieliski izskatīsies un radīs bagātības un labklājības sajūtu. Rudenīga virtene, kas pagatavota no ogām un dažādiem zariņiem, kļūs par skaistu virtuves dekoru.

Augu motīvi

Vienkāršas kompozīcijas, kas veidotas no koku lapām un zariem rada māksliniecisku vidi. Rudenīgi rotājumi no dabas materiāliem ir viegli sagādājami pastaigas laikā. Pats galvenais – lai rotājums būtu saskaņots ar pārējo interjeru.

Interesantas detaļas

Stils izceļas tieši detaļās, un tās mēs akcentējam, lai radītu patiešām rudenīgi mājīgu, siltu un saulainu interjeru. Silts rūtains pleds (bet labāk – vairāki) – obligāts rudens atribūts. Mīksti un koši pufi sulīgās rudenīgās krāsās lieliski “uzdos toni” jūsu telpām. Sveces, kas dekorētas ar kanēļa standziņām, būs ne tikai stilīgi un rudenim atbilstoši, bet arī neticami aromātiski. Rudens ir īstais laiks kompozīcijām, kas veidotas no lapām, ogām un sausajiem ziediem. Kad gatavosiet stilīgu dekoru rudens noskaņās, svarīgi atcerēties par siltajiem un mājīgajiem toņiem. Ar rudens atnākšanu īpaši izjūtam saules trūkumu. Košo krāsu trūkumu kompensējam ar dzeltenajiem un oranžajiem toņiem, kas izstaro gaismu. Kāda papildu galda lampa vai stāvlampa piedos telpai siltumu un mājīgumu. Radiet skaistumu un mājīgumu jūsu telpās, eksperimentējiet un ieviešat jaunas idejas. Lai rudenīgais interjers silda jūs aukstajos rudens vakaros un priecē ar savu oriģinalitāti un burvību!

LAI IZDODAS!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!