Kā var noderēt soda ar citronu

Kā var noderēt soda ar citronu

Šodien veikalu plaukti vai lūzt no sadzīves ķīmijas pārpilnības. Taču es dodu priekšroku dabiskākam variantam. Tādēļ, laikam ritot, manās mājās ķīmisko līdzekļu daudzums ir krietni samazinājies, un, ja tie arī ir, tad pavisam nedaudz. Iedziļinoties šo līdzekļu sastāvos, mati šausmās ceļas stāvus, kas tik netiek pievienots šajos, škietami nevainīgajos, flakonos.

Ir ārkārtīgi svarīgi pievērst uzmanību tam, ko mēs lietojam diendienā, sevišķi, ja mājās ir mazi bērni un mājdzīvnieki. Rezultātā parādās tādi nepatīkami pārsteigumi, kā alerģijas un nervu sistēmas traucējumi. Taču tam ir risinājums: vecās labās metodes, kuras ir pārbaudījusi ne viena vien saimniece. Citrons, soda un saimniecības ziepes mazgā un iztīra dažbrīd pat labāk nekā izslavētie veikala līdzekļi. Galvenais, ka tas ir nekaitīgi un ekonomiski izdevīgi!

Pirmkārt jau ir jāatzīmē tas, ka, ieelpojot citronu un sodu, tas nenodārīs itin nekādu kaitējumu organismam. Otrkārt, tā ir lieliska iespēja iztīrīt to, ko iztīrīt, kā likās, jau vairs nav iespējams. Cepeškrāsns taukainās sienas, grīdas flīžu netīrās šuves, vecie katli - un tas nebūt nav viss, ko var notīrīt soda ar citronu.

Citrons vispār ir universāls produkts. To bieži izmanto kulinārijā, kosmetoloģijā, medicīnā un dažādām sadzīves vajadzībām. Toties soda ir absolūti ekoloģisks līdzeklis. Ar tās palīdzību var tīrīt pat kanalizācijas caurules.

Ko un kā var attīrīt ar sodu un citronu

Vienreiz iemērcot citronu sodā, jūs pat nenoticēsiet savām iespējām. Jebkuri virtuvē atrodamie netīrumi tagad jums būs tīrais nieks. Es par to pārliecinājos, kad reiz nejauši sasitu tomātu mērces burciņu. Protams, tīrīju to visu ilgi un grūti. Bet pēc tam nolēmu iztīrīt arī cepeškrāsni un izlietni. Paņēmu citrona pusīti, iemērcu to sodā. Tad kārtīgi noberzu cepeškrāsns stiklu un sienas, atstāju uz 15 minūtēm un tad noslaucīju ar sūkli - no taukiem vairs nebija ne vēsts.

Lai notīrītu cepeškrāsns vai plīts kloķus, virtuves iekārtas rokturus vai citas grūti sasniedzamas vietas, paņemiet citronu, sodu un vecu zobu birstīti. Iemērciet birstīti sodas un citrona šķīdumā un notīriet visus netīrumus. Arī plīts virsmu šādā veidā var nomazgāt ideāli.

Dārgie draugi, atcerieties, ka veikalā pirktā sadzīves ķīmija nonāk mūsu elpceļos un nogulsnējas mūsu organismā uz visiem laikiem. Atliek to tikai pāris reižu ieelpot vai slikti noskalot tīrīto vietu. Turpretī ekoloģiskā uzkopšana nekaitē apkārtējai videi un palīdz saglabāt ģimenes budžetu. Vienas vienīgas priekšrocības!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!