Kā suņi sajūt sliktus cilvēkus?
Kad mēs vēlamies paņemt mājdzīvnieku, tad mūsu izvēle bieži vien ir visai vienkārša: “Suni vai kaķi?”.
Suņiem nepieciešams vairāk rūpju un uzmanības, un tie labāk saprot cilvēkus, bet kaķi ir patstāvīgāki un bezrūpīgāki.
Pēc daudzu zinātnieku pētījumiem suņiem ir augsti attīstīts “sestais prāts” un, pateicoties tam, viņi precīzāk uztver vismazākās cilvēka garastāvokļa pārmaiņas.
Pat vairāk, viņi spēj noteikt, vai cilvēkam var uzticēties. Suņi neticēs tam, kurš viņiem ir samelojis. Viņi jūt, vai cilvēks ir uzticams principā vai nē.
Tika veikts eksperiments ar 34 suņiem. Tas tika sadalīts trijās daļās.
Pirmajā daļā suņa saimnieks norādīja uz trauku ar ēdienu, un suns pieskrēja pie tā. Otrajā daļā saimnieks parādīja tukšu trauku un ar dažādām viltībām centās pievilināt suni traukam. Trešajā daļā noskaidrojās, ka suņi atsakās ticēt roku kustībām.
Suņiem ir ļoti attīstīts sestais prāts, un viņi ir ļoti uzņēmīgi pret visiem sarežģījumiem cilvēka uzvedībā.
Kad cilvēkam ir ļauni nodomi, viņa sirdsdarbība paātrinās, un izdalās adrenalīns. Un, tā kā suņiem ir ļoti laba oža, un viņi ir ļoti uzmanīgi pret visu, viņi pamana šī savienojuma izdalīšanos un uzvedības izmaiņas, tādēļ momentā reaģē.
“Es neuzticos cilvēkiem, kam nepatīk suņi, bet uzticos suņiem, kam nepatīk kāds cilvēks.” - Bils Mjurejs.
Daudzi pētījumi parāda, ka suņi ir ļoti uzņēmīgi pret sociālajiem signāliem un cenšas kontrolēt savu saimnieku mijiedarbības procesu ar apkārtējiem.
Tika veikts eksperiments, kura laikā saimnieki savu suņu klātbūtnē lūdza palīdzību citiem cilvēkiem. Pēc tam šie citi piedāvāja cienastu suņiem. Tie nepieņēma cienastu no to cilvēku rokām, kuri atteicās palīdzēt viņu saimniekam. Viņi nebija draudzīgi ar šiem cilvēkiem. Suņi vienmēr precīzi uztver, kas notiek sarunā starp saimnieku un citu cilvēku.
Zinātnieki ir pierādījuši, ka suņi saprot mūsu žestus un sejas izteiksmi.
Dognition Galvenais Pētnieks Braians Heirs saka: “Suns ne jau bez sajēgas noskatās mūsos, kad mēs strauji žestikulējam. Viņš saņem no mums informāciju, vadoties no tā, kā tas varētu palīdzēt viņa mērķu sasniegšanai. Viņa apziņā pastāv žestu “bāze”, kuru viņš izmanto dažādās situācijās. Ja jūs kādu žestu parādīsiet nepareizi, suns var to nesaprast, jo tāda žesta nav viņa datu bāzē.”
Suņi ir gudrāki, nekā mēs domājam.
Zinātne ir pierādījusi, ka suņi ir gudri, taču viņu prāts atšķiras no mūsējā. “Suņi ir ļoti uzņēmīgi pret cilvēka uzvedību. Un viņiem ir daudz mazāk aizspriedumu.” “Viņi dzīvo šobrīd, nedomājot par pagātni un neprotot plānot nākotni,” - saka Bristoles universitātes veterināru skolas Goda zinātniskais līdzstrādnieks Džons Bredšovs.
Tādēļ nākošreiz, kad tavs suns kļūs uzmanīgs pret kādu cilvlēku, arī tev ir jābūt modram. Ja sunim šis civēks nepatīk, tad parasti ir ļot viegli saprast, kādēļ.
Ja ikdienas dzīvē šis pats suns uzvedas jautri un uzticas cilvēkiem, tad viņš tāpat uzvestos arī ar šo cilvēku. Suns luncinātu asti, censtos paspēlēties, taču nedara to. Viņš tieši otrādi, uzvedas dīvaini, pat agresīvi, cenšoties tevi pasargāt no šī cilvēka. Ja suņa uzvedība tā vien runā par to, ka jāturas tālāk no šī cilvēka, tad ir vērts ieklausīties savā uzticamajā draugā!