Kā rūpēties par gurķiem: pareiza laistīšana, ravēšana un irdināšana

Kā rūpēties par gurķiem: pareiza laistīšana, ravēšana un irdināšana

Kas gan var būt gardāks un nekaitīgāks par gurķiem, kas izaudzēti savā mazdārziņā? Pie tam, jūs bez problēmām variet apmierināt ne tikai savu nepieciešamību pēc šiem dārzeņiem, bet arī viegli papildināsiet ģimenes budžetu, tos pārdodot. Protams, ir jāatzīmē, ka gurķu audzēšana āra dobēs nevar dot simtprocentīgu labas ražas garantiju. Tādēļ vajadzētu izvēlēties siltumnīcu. Tomēr ne visiem dārzkopjiem ir pietiekama materiālā bāze vai brīva vieta siltumnīcai, tāpēc nākas samierināties ar gurķu stādīšanu atklātā augsnē.

Kā rūpēties par gurķiem atklātā augsnē?

Pirms uzsākt gurķu audzēšanu, svarīgi ir pareizi atbildēt uz šo jautājumu, jo, kā rāda prakse, daudzi dārzkopji nezin,kā rūpēties par gurķiem āra vagās. Būtībā tajā nav nekā sarežģīta, tieši otrādi, šis process ir daudz vieglāks nekā tajā pašā siltumnīcā:

1.Stādīšana:

Stādīt gurķus vislabāk būtu maija otrajā pusē. Šajā laikā parasti beidzas salnas un sāk nostabilizēties silts laiks. Kā “starta” materiālu var izmantot gan sēklas, gan stādus.

2.Augsne:

Pievērsiet pienācīgu uzmanību augsnes izvēlei. Priekšroku vajadzētu dot auglīgai smagai zemei. Vaga ar gurķiem pēc iespējas jāsargā no caurvējiem, un tai jāsaņem pietiekoši saules.

3.Retināšana un ravēšana:

Gurķi jāretina un jāravē tāpēc, ka tie ļoti negatīvi reaģē uz aizēnojumu. Retināšanu var veikt vairākkārt, no kurām pēdējā varētu tikt veikta pēc stāda trešās lapiņas parādīšanās.

4.Laistīšana:

Pienācīga uzmanība ir jāvelta arī gurķu laistīšanai. Augi “jādzirda” diezgan bieži - katras 3-5 dienas atkarībā no laikapstākļiem. Tam var izmantot, piemēram, pilienveida laistīšanu. Un nedomājiet ekonomēt uz šķidrumu, jo jums ir jāmitrina visai liela teritorija 20-25 cm dziļumā. Laistīšanai ļoti svarīgi ir izmantot siltu ūdeni, izvairoties no tā nokļūšanas uz stiebra pamatnes.

>h4>5.Irdināšana:

Laistīšanu praktiski var apvienot ar augsnes irdināšanu. Tā jāveic diezgan pamatīgi un kārtīgi, lai nekādā gadījumā netraumētu maigās saknes. Irdināšana jāveic līdz brīdim, kamēr gurķi sāk ziedēt.

Noslēgumā daži vērtīgi padomi:

Neaizmirstiet, ka gurķiem jārada labi apstākļi, kas novērsīs slimību un kaitēkļu attīstīšanos. Atcerieties, ka gurķiem nepatīk auksti vēji, tādēļ pasargājiet tos, iestādot blakus kaut kādus augstākus augus, piemēram, dilles vai saulespuķes. Ideālā variantā šos “šķēršļus” vēlams izvietot ik pēc divām gurķu rindām. Tā kā - galvenais ir tikai vēlēšanās darīt!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!