Kā ļaunprātīga rīcība patiesībā izskatās, kā tā liek justies, un kāpēc jums to nevajadzētu pieļaut

Kā ļaunprātīga rīcība patiesībā izskatās, kā tā liek justies, un kāpēc jums to nevajadzētu pieļaut

Ļaunprātīga izmantošana ir kaut kas tāds, kas ir kaut kas vairāk par zilu aci un sasitumiem. Jā, izdzirdot vārdu - ļaunprātīga izmantošana, mēs uzreiz domājam par jaunu meiteni vai sievu, kura slēpj savus savainojumus no vīra aiz drēbēm un lielām saulesbrillēm, kas sedz viņas seju.

Fiziskā vardarbība patiešām ir ļoti bīstama un daudzējādā ziņā kaitīga. Bet mums visiem vajadzētu veltīt laiku un saprast, ka fiziska vardarbība nav vienīgais vardarbības veids, vīrieši katru reizi nav varmākas un sievietes ne vienmēr ir upuri.

Bieži ļaunprātīga izmantošana ir saistīta ar kontroli. Varmāka vēlas pilnībā kontrolēt savu upuri - garīgi, fiziski, seksuāli vai emocionāli.

Varmāka liks jums justies tā, it kā jūs neko nevarētu izdarīt pareizi. Varmāka vēlas būt pilnīgā kontrolē pār jums, un viņi pieņem visus lēmumus jūsu vietā. Viņi kontrolē jūsu finanses, jo viņiem šķiet, ka, ja viņiem būs kontrole pār jūsu naudu, tad viņiem būs kontrole pār visu jūsu dzīvi.

Viņiem ir ļoti liela kontrole par jūsu vaļaspriekiem un aktivitātēm ārpus jūsu attiecībām ar viņiem, jo viņi nevēlas dalīties jūsu uzmanībā ar kādu citu vai kaut ko citu.

Varmāka vēlas jūs nobiedēt un ietekmēt. Viņi vēlas, lai jūs būtu bezspēcīgs, lai viņi varētu jūs kontrolēt. Emocionāla vardarbība ir kaut kas tāds, ko nevar redzēt, bet to var sajust. Nav ārēju ļaunprātīgas izmantošanas pazīmju, nav zilumu un rētu, toties sāpes joprojām ir tik pat spēcīgas, un tās var ilgstoši uzkavēties upura ķermenī, radot vēl lielāku kaitējumu.

Varmāka noniecinās jūsu paveikto. Viņi liks jums justies bezjēdzīgiem un bezvērtīgiem. Viņi nekad jums neuzticēsies un apšaubīs katru jūsu darbību, viņi apsūdzēs jūs par katru nepareizi izdarīto lietu un apvainos jūs neuzticībā. Strīdi un saruna ar viņiem būs kā apburtais loks. Viņi uzvedīsies kā upuri, tādējādi mulsinot jūs un mainot faktus ar realitāti tik tālu, līdz jūs sāksiet apšaubīt savu realitāti.

Varmāka arī noliegs viņu simpātijas pret jums kā manipulācijas līdzekli. Vienu dienu viņi būs sirsnīgi, bet otru - nežēlīgi. Jūs nezināsiet, kādā stadijā ir jūsu attiecības.

Seksuāla vardarbība ir arī vardarbības veids, un tas var notikt ar ikvienu, neatkarīgi no vecuma. Bet upuriem var būt bail ziņot par vardarbību daudzu iemeslu dēļ – piemēram, bailes par to, ka neviens viņiem neticēs, vai arī kauns. Seksuāla vardarbība var izpausties dažādi - sākot ar vārdiem, seksuāliem apvainojumiem un seksa pieprasīšanu, lai arī otra puse nav ieinteresēta, kā arī piespiešana uz seksu un draudēšana, ja viņi nepiekritīs.

Ļaunprātīga izmantošana ir ārkārtīgi sāpīga un izolējoša pieredze. Upuri bieži vaino sevi. Turklāt, viņi arī var justies tā, it kā būtu pelnījuši šo šausmīgo izturēšanos. Viņi domā, ka tā ir viņu vaina, jo viņiem bija jāpieņem šis lēmums par vardarbību.

Ja arī jūs jūtaties šādi, lūdzu, saprotiet, ka nekādā gadījumā nevajadzētu sevi vainot par piedzīvoto vardarbību.

Nav nekāda attaisnojumu tam, lai kādu ļaunprātīgi izmantotu. Diemžēl, ļaunprātīga izmantošana bieži notiek tāpēc, ka varmāka ir ļaunprātīgi izmantots pats.

Protams, ne visi cilvēki ir vienādi, un dažreiz ļaunprātīgi izmantotā persona spēj savaldīt savas emocijas veselīgākā veidā. Tomēr, dažreiz upuris var uzņemties varmākas lomu, ja viņš nav pareizi iemācījies tikt galā ar savām izjūtām. Tas ir tad, kad viņi paši sāk kontrolēt un manipulēt citus cilvēkus, jo viņi kādreiz paši tika kontrolēti un ar viņiem manipulēja. Tas ir viņu aizsardzības mehānisms.

Ja jums ir aizdomas, ka kāds no jums tuviem cilvēkiem tiek ļaunprātīgi izmantots vai tas esat jūs, lūdzu, meklējiet palīdzību. Jā, tas var būt biedējoši. Jā, jums var būt kauns par to runāt, taču ziniet, ka neesat viens. Jūsu situācijā ir daudz cilvēku. Un, ja visi upuri nolems runāt un pārstās pieļaut, ka tiek izmantoti vardarbīgi, mēs varēsim kaut ko mainīt.

Ir daudz pakalpojumu un atbalsta grupu, kas var jums piedāvāt atbalstu.

Lūdzu, neklusējiet. Runājiet un palielināsim izpratni par to. Kopā mēs to varam izdarīt. Teiksim NĒ ļaunprātīgai izmantošanai.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!