Kā iztīrīt nodzeltējušus emaljētos katlus

Kā iztīrīt nodzeltējušus emaljētos katlus

Visiem virtuves piederumiem, lai arī kā saimniece tos mazgātu, vajadzīga periodiska attīrīšana. Šoreiz pievērsīsimies emaljētajiem katliem. Mēs jums pastāstīsim, kā tos bez problēmām atkal padarīt baltus.

Šis paņēmiens ir zināms jau kopš tiem laikiem, kad īpaša tīrīšanas līdzekļu dažādība nebija pieejama pat pilsētās, kur nu vēl laukos. Taču mūsu vecmāmiņām laukos emaljētie katli vienmēr izskatījās balti un mirdzoši.

Katlu piepildām ar ūdeni. Liekam uz uguns. Pakāpeniski ūdenim pievienojam jebkuru pulverveida balinātāju.

Balinātājs ir jāpievieno pamazām, nelielām porcijām. Masu uzvārām un karsējam 5 minūtes. Tad ūdeni izlejam. Ļaujam katlam atdzist un izslaukām to ar sūkli.

Uz katla sienām nebūtu jāpaliek ne balinātāja pēdām, nedz arī dzeltenajam aplikumam. Pēc tam izskalojam katlu zem tekoša ūdens un izslaukām sausu. Parasti dzelte pazūd jau pēc vienas reizes. Ja nu tomēr pēdas vēl ir palikušas, procedūru atkārtojam.

Karsto ūdeni ar balinātāju varam izmantot atkārtoti citiem mērķiem. Ar to, piemēram, var izmazgāt netīras krūzes, sevišķu uzmanību pievēršot grūti aizsniedzamām vietām.

Ko darīt, ja katls ir piededzis

Šis paņēmiens, protams, ir efektīvs tikai virspusējā aplikuma noņemšanai. Ja emalja ir piedegusi, to nekādā gadījumā nedrīkst tīrīt ar abrazīviem līdzekļiem. Labāk izmantosim sodu, sāli vai sinepes.

Kā redziet, ja emaljēts katls ir kļuvis tumšs un nodzeltējis, tas vēl nav iemesls, lai to norakstītu. Ar visai pieejamu līdzekļu palīdzību to ilgi var uzturēt kā jaunu.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!