Kā dzīvot, ja tev šobrīd ir problēmas ar naudu: 5 gudri padomi

Kā dzīvot, ja tev šobrīd ir problēmas ar naudu: 5 gudri padomi

Finansiālas problēmas mēdz gadīties visiem, tikai dažāda mēroga: vienam knapi pietiek ēdienam, citam - jaunai jahtai. Mūsu padomi attieksies uz tiem, kas pieder pirmajai kategorijai.

FINANSIĀLO GRŪTĪBU IEMESLI

Ja zini savu problēmu cēloni, risinājumu rast būs vieglāk!

1.Tava finanšu disciplīna klibo vai tās nav vispār

Viena no bagāto cilvēku iezīmēm ir prasme gudri rīkoties ar naudu, nevis neapdomīgi tērēt. Tie, kas ir apguvuši finanšu disciplīnu, rada sev tādu kā ‘’drošības spilvenu’’. Tas palīdz pārvarēt naudas grūtības, ja tiek mainīts darbs vai gadās citi neparedzēti apstākļi. Ja tavi ienākumi ir visai nelieli, arī tad var atlikt 5-10% ‘’zeķē’’.

2.Tu pastāvīgi dzīvo uz kredīta

Galvenais aizņemtās naudas āķis slēpjas milzīgajā procentu pārmaksā. Neaizņemies visādām mirkļa iegribām (jaunam telefona modelim): vai nu sāc naudu krāt, vai arī dzīvo pēc iespējām. Ņemt kredītu ir vērts tikai patiesi nepieciešamām lietām, piemēram, dzīvoklim.

3.Tu pastāvīgi aizņemies no draugiem un paziņām

Nekad neaizmirsti atdot naudu laikā, ja aizņemies no citiem cilvēkiem. Parādi zemapziņas līmenī atņem daudz enerģijas un neļauj koncentrēties uz galveno - ienākumu palielināšanu.

KĀ ATRISINĀT NAUDAS PROBLĒMAS

1.Izmaini attieksmi pret naudu

Jaunu meiteņu galvenā kļūda ir tā, ka līdz ar pirmajiem ienākumiem sāk augt finansiālā ‘’apetīte’’ (un ne vienmēr tas notiek proporcionāli). Tajā nav nekā slikta, ja tu zini, kā nopelnīt vēl vairāk. Ja nē, tad atceries likumu: tu pārvaldi naudu, un nevis otrādi.

2.Kontrolē sīkos tēriņus

Visiem ir zināms, ka ‘’sīkumos velns slēpjas’’. Tieši sīkie tēriņi ir tie, kas ievērojami var patukšot tavu maciņu. Labākais veids, kā kontrolēt naudas plūsmu, ir budžeta sastādīšana. Pamēģini vienu mēnesi pierakstīt visus savus izdevumus un ienākumus. Pēc tam analizē, no kā vari atteikties nākošajā mēnesī, bet pārpalikumu atstāj ‘’drošības spilvenam’’.

3.Brīnumi nenotiek

Jā, mēdz gadīties, ka cilvēki laimē loterijās lielu naudu. Taču, ja godīgi, šāda veiksme izkrīt vienam no miljona. Beidz gaidīt brīnumu, centies kļūt par profesionāli savā sfērā un nelien kredītu jūgā mirkļa iegribu dēļ.

4.Nebaidies mainīt savu dzīvi

Nē, tas nenozīmē, ka tev uzreiz jāpamet netīkams darbs: meklē iespējas un maini savu dzīvi pakāpeniski. Padomā, kā tu labāk gribētu pelnīt. Iespējams, tev ir interesants hobijs vai īpašs talants kādā sfērā. Sāc spert pirmos soļus jau tagad, priecājies par mazām veiksmītēm un negaidi uzreiz milzīgus ienākumus.

5.Neaizmirsti dalīties

Psihologi un ezotēriķi uzskata: lai palielinātu ienākumus, vispirms daļa naudas ir jāizdala trūkumcietējiem. Pat ja ienākumi ir nelieli, var tomēr ziedot kādu daļiņu labdarībai. Pamēģini, ja nu tas darbojas! Taču neaizmirsti arī pārējos 4 padomus!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!