Ko darīt ar bērnu greizsirdību?

Ko darīt ar bērnu greizsirdību?

Brīdis, kad ģimenē dzimst otrs bērns, tas vienmēr ir liels stress pirmdzimtajam. Neskatoties uz to, kā vecāki cenšas sagatavot bērnu, tam ka drīz būs brālis vai māsa no greizsidrības neizdosies izbēgt. Tās ir normālas pārmaiņas uz jaunām attiecībām ģimenē.

Kā pareizi izturēties vecākiem, kad vecākais bērns ir palicis niķīgs, sācis vairāk slimot, pauž agresiju pret mazuli? Kā palīdzēt viņam adoptēties pie jaunā ģimenes locekļa?

Kāpēc rodas bērnu greizsirdība?

Šādu sajūtu uzrašanās vecākajam bērnam ir pilnībā saprotama. Viņa dzīve ir strauji mainījusies. Viņš pēkšņi apkārtējo acīs ir kļuvis pieaugušāks, jo viņš tagad ir “vecākais bērns”, lai gan nesen vēl bijis maziņš. Rodas jauni noteikumi un aizliegumi. Vairs nedrīkst trokšņot, skraidīt, lēkāt un nodarboties ar to, ko parasti bērns ir nodarbojies.

Pat arī, ja vecāki ir runājuši ar bērnu, ka drīzumā būs ģimenes pieaugums, tie runāja tikai par pozitīvajām izmaiņām, kas skars pirmdzimto. Neviens pirmdzimtajam nestāstīja par to, ka mazulis naktīs raudās, tētis vairs nevarēs pavadīt uz bernudārzu, jo pirmdzito nav ar ko atstāt.

Pirmajos mēnešos "vecākajam bērnam" strauji pasliktinās kontakts ar vecākiem. Mamma visu laiku ir ar mazo, nesā viņu uz rokām. Kad mazulis aizmidzis, tad mammai vairs nepietiek spēka spēlēties ar vecāko bērnu.

Iedomājieties, ja jūsu otra pusīte sāktu jums pievērst mazāk uzmanību, jo darbā parādījušies jauni uzdevumi. Pat tad, kad jūs iepriekš zinājāt, ka viņam būs daudz darbs, tas nemazinās jūsu emocijas. Bērnam šīs emocijas ir daudz spēcīgākas, jo viņam šķiet, ka tā turpmāk būs vienmēr. Viņš nebija gatavs šādām pārmaiņām, neskatoties uz to, ka tagad viņš ir vecākais, viņš tāpat ir bērns.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!