Ko galvassāpes tev pasaka par tavu vispārējo veselības stāvokli

Ko galvassāpes tev pasaka par tavu vispārējo veselības stāvokli

Ikviens no mums ik pa laikam ir saskāries ar galvas sāpēm. Daudzi pat cieš no horniskām galvassāpēm. Bet maz cilvēku apzinās, ko šīs galvassāpes patiesībā nozīmē.

Ir 4 galvenie galvassāpju veidi:

SPIEDIENA galvassāpes

Sāpes sākas virs acīm un izplatās zem tām).

MIGRĒNAS

Galvassāpes (kuras parasti ir tikai vienā galvas pusē, sākas galvas augšdaļā un izplatās līdz pat lejai).

SAKOPOJUMA

Sāpes, ko parasti var just vienas acs rajonā. SINUSA galvassāpes rodas no deguna dobuma infekcijām un arī tās var būt ļoti nomācošas.

Ir svarīgi pārzināt, ko nozīmē visas galvassāpes, jo bieži vien tas, ko tu uzskati par parastu smeldzi galvā, var liecināt par daudz nopietnāku problēmu, kuru var novērst.

Galvassāpes var būt pirmais un pat vienīgais vēstnesis daudz nopietnākām, pat dzīvību apdraudošām slimībām.

Bet kā zināt, kad par galvassāpēm vajag nopietni satraukties?

Noteikta veida galvassāpes var norādīt uz asiņošanu smadzenēs, aneirismu, smadzeņu audzēju vai triekas tuvošanos. Piemēram, akūtas galvassāpes pēc nodarbošanās ar seksu vai fiziskajām aktivitātēm var norādīt uz audzēju vai aneirismu, pēkšņas, neizturamas galvassāpes, kas kļūst vēl sliktākas pēc 60 sekundēm, var norādīt uz asiņošanu smadzenēs.

Vēl noteikti vajadzētu doties pie ārsta, ja galvassāpēm līdzi nāk kādi papildus simptomi, piemēram, miglaina redze, vārgums, nejutīgums, slikta dūša. Neuztver ķermeņa dotos signālus nenopietni. Tas var izrādīties dzīves un nāves jautājums.

Padalies ar šo noderīgo un svarīgo informāciju!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!