Jūsu vīrietis bieži piemin bijušo: par ko tas liecina?

Jūsu vīrietis bieži  piemin bijušo:  par ko tas liecina?

Tās pavīd viņa stāstos un fotogrāfijās soc.tīklos. Tas mums, sievietēm, izraisa dažādas izjūtas, bet tikai ne apmierinātību. Kādu iemeslu dēļ mūsu jaunie partneri piemin savas bijušās sievietes, un kā mums uz to reaģēt? Komentē ārsts-psihoterapeits Gurgens Hačaturjans.

“Mammu, viņš pastāvīgi man atgādina , cik laba ir bijusi viņa iepriekšējā sieva!” - “Sāc viņam stāstīt, cik brīnišķīgs būs tavs nākošais vīrs, meitiņ!”

Vecā labā anekdote palīdzēs ar humoru attiekties pret šo problēmu. Tomēr dzīvē viss nemēdz būt tik viegli un jautri.

Lūk, dažu sieviešu dzīvesstāsti un eksperta viedoklis par vīrieši psiholoģijas noslēpumiem.

1.Nepabeigtais

“Es Tinderī iepazinos ar vīrieti, mēs sarakstījāmies un nolēmām satikties. Sarakstē viņš minēja, ka ir šķīries, es arī esmu šķīrusies, tā kā nekas mani nemulsināja. Mēs runājām par filmām, grāmatām, - un sākums man izlikās daudzsološs. Taču, tiekoties kafejnīcā, viņš jau no pirmās minūtes sāka stāstīt par savu bijušo, par šķiršanos, par bērniem, un pēc stundas es aptvēru, ka jau pati dodu viņam padomus, kā glābt attiecības...Tā bija visdīvainākā satikšanās manā dzīvē.”

2.Aizvainojumi

“Savas bijušās viņš vienmēr atcerējās ar noniecinājumu un nepatiku. Viņš gan nestāstīja neko tādu, ko viņas būtu izdarījušas, taču ik reizi, kad kāds vārds tika minēts par bijušajām attiecībām, viņs tā saviebās un atrada tik riebīgus vārdus, ka man sāka likties, ka viņš vispār sievietes neieredz. Tas man lika aizdomāties, vai man vispār ir vajadzīgas šīs attiecības. Taču pret mani viņš attiecās pavisam citādāk. Varbūt, arī mani viņš tagad piemin ar tādu pašu sejas izteiksmi, jo attiecības mums tā arī neizdevās, jo viņš bija pārāk smags cilvēks. Varbūt arī tās bijušās viņu atraidīja.”

3.Manipulēšana

“Kad mēs iepazināmies, viņš sāka stāstīt par savām bijušajām. Tas skanēja tā, it kā viņš būtu ļaunu stervu upuris, kuru visas ir izmantojušas un nodevušas. Es tikai nobrīnījos, kāpēc viņš tādas bija izvēlējies. Tad mēs sākām dzīvot kopā. Pēkšņi viņa atmiņu raksturs krasi mainījās. Tagad periodiski izskanēja, ka viena ļoti labi gatavoja (kad izrādījās, ka man ne sevišķi patīk stāvēt pie plīts), ar otru bijis superīgs sekss (kad es atteicos no sado-mazo spēlītēm). Mani tas reāli aizvainoja, bet ar laiku vienkārši tracināja.”

“Pārlikt uz jauno partneri psihoterapeita lomu, kā minimums, nav delikāti”

Psihoterapeits Gurgens Hačaturjans:

Visi stāsti faktiski ir par vienu un to pašu. Situācijas, kad cilvēki iesaistās jaunās attiecībās, lai aizmirstu vecās, ir ļoti izplatītas. Jaunais, kas potenciāli būtu varējis kļūt par kaut ko lielu un nozīmīgu dzīvē, kļūst par vecā turpinājumu, ar tām pašām kļūdām un, diemžēl, arī ar paredzamu iznākumu. Tā kā, gadījumā, ja attiecības kāda iemesla pēc nav izdevušās, ieturiet pauzi, analizējiet savas emocijas un to, kas jūsu darbībās noveda pie tā, ka sanāca tā, kā sanāca.

Varbūt, nāks sapratne, ka tas nebija jūsu cilvēks, un tad varētu padomāt, kāds gan varētu būt “jūsējais”. Tad arī meklējiet viņu. Bet pārlikt uz jauno partneri psihoterapeita lomu nav delikāti.

Ir vēl gadījumi, kad jaunie vīrieši sāk lielīties, kādi viņi ir siržu lauzēji un cik daudz attiecību viņiem ir bijis. Neaizmirsīsim, ka daudzi no mums ir dzimuši pagātnē, kad bija jau ieprogrammēts, ka tad, ja ir rinda, noteikti jāņem, jo tur droši vien ir kaut kas vērtīgs.

Šī programma ir novecojusi, tagad visi jau saprot, ka cilvēks, kuram ir liela bijušo attiecību bagāža, visdrīzāk, nav nobriedis un pilnvērtīgām partnerattiecībām nav gatavs. Un visticamāk, cenšas spodrināt spalvas un celt savu vērtību, lai gan tas jau pats par sevi ir visai bēdīgs pamats attiecību veidošanai.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!