Jaunākās ziņas par trīsgadīgo Bruno

Jaunākās ziņas par trīsgadīgo Bruno

1. septembrī veiktā operācija gan mammai, gan Bruno noritēja veiksmīgi.

Bruno ir trīs gadus vecs puisēns, kuram 14.augusta rītā bija 3 dzimšanas diena. Visi priecīgi gatavojās doties nosvinēt to, bet pamostoties Bruno 3 reizes vēma, domājot ka tas ir kāds vēdera vīruss tādēļ tikai iedots smecta pulverītis, bērns atdzīvojas , jūtas labi un šķita ka tomēr nekas nekaiš. Tad 17.08. bijām laukos pie vecmammas un atkal no rīta pamostoties bija vemšana , pēc tam sazinājāmies ar ģimenes ārsti un pieteicām vizīti uz nākošo dienu, tajā pašā dienā pamanījām , ka acu baltumi ir palikuši dzeltenīgi, vakarā parādījās temperatūra 37,6, gājām gulēt un gaidījām vizīti pie ārsta.

Nākamajā diena pie ārsta tika veikta apskate un tika nodotas dažādas analīzes. Devāmies mājas un ap plkst. 19:00 saņemam zvanu ka steidzami ir jādodas uz BKUS (Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu) Torņkalnā, jo analīzes uzrādīja aknu bojājumu radītājus ASAT / ALAT bīstami augstus. Devāmies uz slimnīcu, tika veiktas analīzes un pārbaudes , pec kurām 19.08.rītā mūs nolēma ievietot 7. Nodaļā- infekciju slimību nodaļa. Vairākas dienas tika uzskatīts ka tas ir kāds no hepatītiem, bet pilnīgi visas analīzes veicot un izmeklējot neatrada nevienu cēloni un iemeslu, kāpēc akna ir bojāta un kādēļ visi radītāji neuzlabojas, katru dienu sāka palikt ar vien sliktāk , bērnam nekas vairs neinteresēja , neēda , nedzēra , nerunāja un skatījās vienā punktā vai gulēja , pa naktīm mocījās ar vēdersāpes un sliktu dūšu, vēmšanu, tā pagāja nedēļa šajā nodaļā un viss bija palicis tikai sliktāk, 25.08. Pie mums ieradās ārsti no intensīvas terapijas nodaļas un nolēma Bruno pārvest uz savu nodaļu, jo viss tikai pasliktinājās , tika veikti izmeklējumi visu diennakti, ņemtas analīzes , uz visu iespējamo arī uz ģenetiski iedzimtām slimībām . Otra rīta devāmies pie Bruno( intensīvajā nodaļa nedrīkst klāt būt vecāki naktī) ar cerību ka pa nakti ir uzlabojušies analīžu rādītāji, bet tā nebija, tika lemts par transportēšanu uz Hamburgu Universitätskrankenhaus Eppendorf (UKE), pie zinošiem un pieredzējušiem speciālistiem , jo Iespējams nepieciešams veikt aknas transplantāciju ko Latvijā bērniem neveic. bija izsaukta mediķu lidmašīna uz Latviju, plkst 17:00 bijām lidostā un tikām pārvesti uz Hamburgu uz klīniku, šobrīd atrodamies Intensīvās terapijas nodaļa, uzlabojumu nav , akna neveic savas funkcijas , ir problēmas ar asins recēšanu, tiek testēti vecāki lai varētu kļūtu par donoriem bērnam , veikti daudz izmeklējumi un uzmanīts ik mirkli, bērns ir ļoti dzeltens , apātisks , viegli aizkaitināms , nevēlas komunicēt , neēd, ja ieēd ko tad visbiežāk tiek izvemts, tādēļ tiek barots caur zondi. Šobrīd stāvoklis vēl joprojām ar katru dienu pasliktinās , pilnīga diagnoze vēl nav noteikta, aknu bojājumi noteikšana ir ļoti sarežģīta, šobrīd visvairāk tiek liktas aizdomas un iespējamība uz kādu vīrusu paveidu, kas strauji 10 dienu laikā ļoti atraktīvu, dzīvespriecīgu bērnu ir padarījis pilnīgi nevarīgu, apātisku. Nieres vēl šobrīd spēj funkcionēt , bet pie lielā zāļu daudzuma arī to stāvoklis lēnam pasliktinās . Ārsti vēlas dot viņam iespēju cīnīties un pāris dienas atlikt aknu transplantāciju, jo ir iespēja ka pēkšņi tā sāk vēl reaģēt un atkopties. Transportēšanu no Latvijas uz Vāciju un operāciju apmaksā valsts , bet par pēcoperācijas rehabilitāciju un viss ar to iesaistītas izmaksas un transportēšana uz Latviju ir jāsedz pašiem. Tā kā nav diagnozes nav arī konkrētu termiņu atlabšanai vai zināmu kopējo izmaksu, tik zināms ir tas , ka jebkurā gadījumā tas nebūs lēti un ātri. Mēs abi vecāki šobrīd esam visu diennakti uz maiņām viņam blakus.

Situācija ir pasliktinājusies❗️❗️❗️ Šobrīd tiek veiktas man pēdējas pārbaudes kā donoram, tiek plānots,ka šovakar es dodos nodaļā un tieku gatavota operācijai. Tā kā Bruno stāvoklis neuzlabojās , paliek arvien kritiskāks, šobrīd tiek pārlietas asinis un tiek darīts viss lai no rīta varētu tikt uzsākta aknu transplantācija. Tuvākas dienas iespējams informācija būs minimāla , bet Ilgvars Brizga centīsies informēt par notikumiem turpmāk. Paldies , liels liels visiem, ko tādu tiešām negaidījām. Es saņemu daudz ziņu no daudz dažādām asociācijām , mēdijiem, uzņēmumiem un privātpersonām par palīdzības sniegšanu, šobrīd mums nav nepieciešma vēl lielāka cilvēku piesaiste un ziedojumi , jo mēs tiešām nespējam vēl teikt par izmaksām vai diagnozi. Mums šķiet ka mums vecākiem ir jāspēj domāt un risināt lietas jau uz priekšu , negaidot kādu varas iestāžu palīdzību , jo zinām kā tas mūsu valstī notiek, tāpēc piekritām Raivis Kurilovics aicinājumam izstāstīt mūsu situāciju un lūgt kādu tuvāko , pazīstamo ziedojumus pēc katra iespējām, ar ko Kristaps Zutis dālijas tālāk un tas aizgāja tik ļoti ātrā tempā, ka mēs nespējam tik līdzi ziņām ko saņemam un esam neizsakāmi pateicīgi. Šeit vairs jau neiet runa par palīdzību tikai Bruno, es domāju un ļoti ceru, ka mēs varēsim palīdzēt ar šo saziedoto summu arī citiem slimiem bērniem , par to runāsim protams pēc operācijas un tas viss tiks publiskots. Pateicībā Bruno vecāki !

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!