Veselība un skaistums
Iedarbīgā rīciņeļļa
Viens no tautas medicīnas līdzekļiem ar daudzveidīgu iedarbību ir rīcineļļa. Lūk, cik daudzveidīgi tā spēj lokāli ietekmēt ādu un zemādas audus!
- Lai iznīcinātu kārpas, vakarā un no rīta apmēram 20 minūtes ilgi rīcineļļu ierīvē kārpā.
- Rīcineļļu ar sekmēm lieto gadījumos, kad uz ķermeņa ir čūlas.
- Lai mazinātu acu gļotādas kairinājumu vai apsārtumu, tajās iepilina pa vienam pilienam rīcineļļas.
- Ja maziem bērniem mati aug slikti vai reti, galvas ādu vakaros rūpīgi ieziež ar rīcineļļu un galvu mazgā no rīta. Šo procedūru veic divas reizes nedēļā, kamēr mati jūtami atlabst. Tā rīkojas arī turpmāk vienu reizi divās nedēļās, mati kļūst veselīgi.
- Skropstu un uzacu iesmērēšana ar rīcineļļu trīs reizes nedēļā veicina to augšanu.
- Saaukstēšanās un bronhīta gadījumā krūtis ierīvē ar maisījumu, kas sastāv no vienas ēdamkarotes terpntīna un divām ēdamkarotēm rīcineļļas. Maisījumu viegli ierīvē, pēc tam krūtis silti apsedz. Vieglas saaukstēšanās gadījumā ierīvēšanu izdara vakarā, bet stipras – trīs reizes dienā.
- Ar rīcineļļu ieziež sasitumus, brūces, vātis, ārējo anālās atveres daļu hemoroīdu gadījumā.
- Smagas fiziskas slodzes gadījumā divas reizes nedēļā vai biežāk vakaros pirms gulētiešanas kājas ieziež ar rīcineļļu un pēc tam uzvelk kokvilnas zeķes. No rīta āda būs mīksta un samtaina, bet noguruma vai sāpju sajūta – parasti izzudusi. Tāpat ar rīcineļļu var mīkstināt ādu un mazināt sāpes mīkstu tulznu un varžacu gadījumā.
Pirms uzsākat zāļu lietošanu, konsultējieties ar farmaceitu vai ārstu!
Esiet veseli!