Frāzes, kuras izsaka enerģētiskais vampīrs, un kā uz tām atbildēt

Frāzes, kuras izsaka enerģētiskais vampīrs, un kā uz tām atbildēt

Psiholoģiskais vampīrisms ir diezgan izplatīta parādība, lai arī ne pārāk izteikta. Ne vienmēr var saprast, ka kādam uz jums ir tāda ietekme. Un, starp citu, arī pats “vampīrs” ne vienmēr apzinās, ka nodara kādam pāri ar savām neapdomīgajām frāzēm.

Jūs zinājāt, ka toksiski cilvēki var pat no visas sirds vēlēt laimi cilvēkam. Bet vienlaikus arī atņemt savam “upurim” pacietību, fizisko un morālo spēku. Sevišķi smagi ir tad, ja šis enerģētiskais vampīrs ir jūsu draugs vai kāds no jūsu tuviniekiem.

Izskatīsim dažas frāzes, ko var izrunāt enerģētiskais vampīrs, un to, kā pareizi uz tām atbildēt, lai piezemētu cilvēku, neitralizējot viņa teiktā kaitējumu. Nevajag dancot pēc cita stabules, ir jāprot pretoties “vampīra” iedarbībai. Zemapziņā tādi cilvēki vēlas likt mums nervozēt, saspringt, pieļaut kļūdas, kļūt nomāktiem. Esiet gatavi “vampīra” uzbrukumiem un ziniet, ko atbildēt uz viņa frāzēm.

Jums ir jābūt savaldīgiem un ar vēsu prātu, tad spēsiet uzvarēt toksiskajā cīņā. Kontrolējiet savus impulsus, lai pabeigtu cīņu ar minimāliem zaudējumiem. Jūs taču nevarēsiet pilnībā atteikties no saskarsmes, piemēram, ar māti vai kādu citu jums tuvu cilvēku. Un arī strīdēties īpaši negribas. Ja jūs arī reaģēsiet negatīvi uz izejošo negatīvismu, tad kaitēsiet tikai sev. Jo reizēm “vampīrs” tikai to vien gaida, lai jums iedzeltu un sāpinātu.

Lūk, frāzes, kuras bieži izrunā “vampīrs”, un frāzes, kas palīdzēs tās neitralizēt:

“Tevi neviens nemīlēs tā, kā es!”

Nav skaidrs, kā cilvēks par to var būt tik pārliecināts. Un kāpēc jums ir jātic šādiem vārdiem. Uz pasaules ir daudz cilvēku, tā kā viss vēl nav zaudēts. Neticiet šai frāzei un neklausieties. Citādi jūs tikai pazemināsiet savu pašvērtējumu, domādami, ka neesat pelnījuši kaut ko vairāk.

Atbilde uz šo frāzi ir pavisam vienkārša: “Tas nav tiesa.”

“Tev nekas nesanāks!”

Starp citu, tieši mātes bieži vien ir tās, kas saviem bērniem saka šo frāzi, līdz ar to graujot bērna pārliecību par sevi un vēlēšanos virzīties izraudzītajā virzienā. Jā, cilvēks var turpināt noniecināt jūsu sasniegumus, bet jums ir jāzina, ka no tā jums ir jāgūst labums. Lai jūsu pārliecība aug!

Atbilde uz šo frāzi: “Jūs variet turpināt bāzt man acīs visādus mēslus, taču es tik un tā gūšu panākumus un sasniegšu to, ko vēlos!”

“Tu neko nespēsi izdarīt bez manis!”

Pārmērīgas rūpes un gādība reizēm ļoti apgrūtina. Ja cilvēkam ir rokās, kājas, ir, ko dzert un ēst, jumts virs galvas, tad viņam viss būs pa spēkam.

Atbilde uz frāzi: “Es visu spēšu, un tas ir acīmredzami.”

“Es bez tevis nespēšu!”

Vēl viena pasaka, kurai nav jātic. Frāze tiek izteikta ar domu, lai izraisītu cilvēkā vainas apziņu un sajūtu, ka viņš kaut ko nav atdevis “vampīram”.

Atbilde uz frāzi: “Ir laiks iemācīties pašam par sevi atbildēt, tu visu spēsi.”

“Tā ir tava vaina!”

Ir cilvēki, kuri vienkārši meistarīgi prot izraisīt cilvēkā vainas apziņu. Nu protams, ka viss ir tikai jūsu dēļ, un viss, kas apkārt notiek, ir pilnībā jūsu vaina.

Atbilde uz frāzi: “Es ne pie kā neesmu vainīgs, bet tev labāk vajadzētu aiziet pie psihologa un vainot viņu visos nāves grēkos.”

“Tu padomā par manām jūtām!”

Te vispār nav skaidrs, kāpēc jums būtu jārunā un jārīkojas tā, lai nekādā gadījumā neaizskartu “vampīra” ievainojamo dvēseli.

Atbilde uz frāzi: “Man ir arī sava dzīve, un man pirmām kārtām jādomā par to.”

“Tu visu dari nepareizi!”

No kurienes cilvēkam vispār ir tiesības jums teikt, ko jūs darāt pareizi, un ko nepareizi? Vai viņš ir jūsu lielākais priekšnieks?

Atbilde uz frāzi: “Tavs apgalvojums nav konstruktīvs, vai tev ir kaut kas pēc lietas būtības?”

Ir ļoti grūti izturēt enerģētiskā vampīra uzbrukumus, bet reāli to var izdarīt. Šiem cilvēkiem ļoti patīk spiest uz žēlumu, izraisīt oponentā vainas apziņu, aizskārt jūtīgās vietas. Iemācieties valdīt pār savām jūtām, neļaujiet nevienam līst jūsu galvā. Lai cilvēki mācās ievērot jūsu personiskās robežas.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!