Entomologs skaidro, kāpēc nedrīkst nosist mājas zirnekļus

Entomologs skaidro, kāpēc nedrīkst nosist mājas zirnekļus

Nosist zirnekli, tā ir slikta zīme. Un šim apgalvojumam ir arī nopietni bioloģiski iemesli: zirnekļi ir svarīga ekosistēmas daļa un atbrīvo mūsu mājas no liels daudzuma bīstamu kaitēkļu. Par to raksta Mets Bertons, entomoloģijas speciālists no Ziemeļkalifornijas Universitātes, izdevumā The Conversation.

“Zinu, ka jūs varētu būt grūti pārliecināt, tomēr ļaujiet vismaz pamēģināt. Nenogaliniet nākamo zirnekli, kuru ieraudzīsiet savā mājā – raksta Bertons. – Zirnekļi ir ļoti svarīga jūsu mājokļa ekosistēmas daļa, un, protams arī patstāvīgs organisms”.
Entomologs kopā ar kolēģiem ir veicis pētījumu 50 pilsētas un ārpilsētas mājās, meklējot zirnekļus. Tie atrasti katrā no tām. Zirnekļi auž tīklus un pacietīgi gaida, kad tajos iepīsies upuris.
“Zirnekļi ir visēdāji un ēd to, ko izdodas noķert. Un viņi regulāri ķer kaitēkļus, kas pārnēsā slimības, piemēram, odus, - atzīmē biologs. – Ir pat zirnekļu suga, kas dod priekšroku moskītiem, kas sasūkušies asinis. Tāpēc, ja nogalināt zirnekli, jūs ne tikai atņemat tam dzīvību, bet arī atbrīvojaties no jūsu mājai ļoti svarīga plēsēja”.
Gandrīz visi zirnekļi ir indīgi. Tomēr lielākajai daļai inde ir tik vāja, ka cilvēkam neko ļaunu nodarīt nevar. Pie tam viņu ilknīši diezin vai var pārdurt cilvēka ādu, un viņu kodumi iespējami ļoti reti.

Zirnekļi slēpjas no cilvēkiem – mēs viņiem esam daudz bīstamāki nekā viņi mums.
“Ja nu nekādi nevarat sadzīvot ar zirnekli savā mājā, tad nenogaliniet to, bet palūdziet, lai kāds no jūsu tuviniekiem iznes to ārā. Zirneklis atradīs citu mājvietu, un abas puses būs apmierinātas, - aicina Bertons. – Bet ja varat sadzīvot ar domu, ka jūsu mājās ir zirneklis, neuztraucieties. Tas ir pilnīgi normāli. Pat ja zirnekli neredzat, visticamāk, viņš jūsu mājā tomēr ir. Tāpēc, lūdzu, ievērojiet likumu – dzīvo un ļauj dzīvot citiem”.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!