Dalailama atklāj rīta rutīnas noslēpumu, kas padarīs jūsu dienu brīnišķīgu

Dalailama atklāj rīta rutīnas noslēpumu, kas padarīs jūsu dienu brīnišķīgu

“Katru dienu, rītausmā, domājiet par to, cik fantastiski jums ir paveicies, ka esat pamodies, ka jums pieder visvērtīgākais uz šīs Zemes – jūsu dzīve, un ka netaisāties to izniekot veltīgi”.

Kā jūs parasti sākat savu dienu? Pieļauju, ka maz atšķiraties no citiem cilvēkiem, kuri vairākas reizes atceļ modinātāja zvanu, līdz beidzot pieceļas no gultas. Un pēc tam – reanimē sevi ar kafijas palīdzību, lai beidzot pamostos un justos relatīvi mundrs.

Bet, iespējams, eksistē kāds daudz labāks paņēmiens, kā iesākt savu dienu?

Ja nu tā vietā, lai baidītos no priekšā esošās dienas, mēs pamēģinātu to pieņemt ar milzīgu pateicību un labsirdību sirdī? Kā būtu, ja mēs celtos ar domu, ka mēģināsim maksimāli izmantot jauno dienu?

Kā jūs domājat, vai varētu sasniegt vairāk? Kļūt laipnākam un līdzjūtīgākam? Dzīvespriecīgākam un mierīgākam?

Pēc Dalailamas vārdiem, tas ir pa spēkam ikvienam no mums.

Viņš iesaka sākt savu rītu vienmēr ar vienu un to pašu – ar meditāciju.

“Katru rītu, rītausmā, domājiet par to, cik jums fantastiski paveicies, ka esat pamodies, ka jums pieder visvērtīgākais uz šīs Zemes – jūsu dzīve, un ka jūs nevēlaties to izniekot veltīgi. Sakiet sev: “Es taisos izmantot visu savu enerģiju, lai augtu un attīstītos, lai atvērtu savu sirdi citiem cilvēkiem, sasniegtu apgaismību, kas kalpotu man un citiem. Manas domas būs gaišas un labas, es nenosodīšu un nekritizēšu, nedusmošos un nedomāšu sliktu par kādu. Mans mērķis – darīt visu iespējamo, lai darītu labu citiem cilvēkiem. Man viss izdosies”, - saka Dalailama. Nezinu, kā jums, taču, manuprāt, tas skan ļoti pārliecinoši. Lai noskaņotu savu domāšanu uz pozitīvismu, rīts jāiesāk ar īpašu meditāciju. Lūk, seši soļi, kurus varat izmantot katru dienu. Tie palīdzēs jums “ieslēgt” pozitīvo noti, kā iesaka Dalailama.

Meditācija, kura palīdzēs palaist vaļā visu negatīvo un noskaņoties labajam:

Ieņemiet ērtu stāvokli.

Nav nekādu ierobežojumu: varat sēdēt uz krēsla, uz grīdas, uz spilvena, gulēt uz paklājiņa.

Sajūtiet savu ķermeni un maksimāli atslābinieties.

Pacenšaties sajust katru sava ķermeņa šūnu. Atslābiniet katru muskuli, atbrīvojieties no vismazākā saspringuma. Jūsu uzdevums – sajust sevi. Vienkārši elpojiet.

Sakoncentrējiet savu prātu uz elpošanu.

Uzmanīgi sekojiet tam, kā ieelpojat un izelpojat. Fiksējiet, kā gaisa plūsma lēnām ienāk, bet pēc tam iziet. Cik maigi tā plūst caur jums. Jums nekas speciāli nav jādara – vērojiet savu elpošanu. Nedomājiet par laiku, par to, vai esat jau veicis pietiekami daudz ieelpu – izelpu, vai elpojat pietiekami dziļi vai virspusēji, - elpojiet tā, kā to darāt vienmēr. Pievērsiet uzmanību, ar kurām ķermeņa daļām jūs sajūtat elpošanu, kā ķermenis “reaģē” uz to.

Ik pa brīdim būs grūti koncentrēt uzmanību. Tas ir normāli.

Lai gan maksimāli centīsieties noskaņoties uz elpošanu, jūsu prāts vienalga ik pa brīdim kaut kur aizklīdīs, bet domas “uzbruks” no visām pusēm. Vienkārši pieņemiet, ka tas notiek, un atkal mierīgi pievēršaties savai elpošanai.

Turpiniet tā elpot vēl 5 – 7 minūtes.

Tas ir viss, kas jums jādara. Vienkārši cenšaties koncentrēties uz savu elpošanu.

Pirms beigsiet meditāciju, pārliecinieties par to, ka esat pilnīgi atslābinājies.

Pēc dažām minūtēm ieklausieties katrā sava ķermeņa šūnā. Noņemiet sasprindzinājumu, ja tāds kaut kur ir parādījies elpošanas laikā. Un tikai tad varat beigt meditāciju.

Izmēģiniet, jums noteikti izdosies!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!