Bils Geitss nāk klajā ar patiesu faktu par šī brīža situāciju

Bils Geitss nāk klajā ar patiesu faktu par šī brīža situāciju

Geitss arī paziņojis, ka pandēmija cilvēcei rada lielāku apdraudējumu, nekā Zemes sadursme ar asteroīdu vai kodolkarš.

Microsoft dibinātājs Bils Geitss sniedzis interviju YouTube kanālam Veritasium, kurā stāstījis par galvenajiem draudiem cilvēcei pēc koronavīrusa pandēmijas. Uz jautājumu par to, kāda varētu būt nākamā katastrofa un kam cilvēce šobrīd nav gatava, Bils Geitss atbildēja, ka par jauno krīzi var kļūt globālā sasilšana. Viņš atzīmēja, ka mirstība no izmaiņām dabā ik gadu būs pat lielāka, nekā pašlaik no koronavīrusa.

Geitss arī akcentēja bioterorisma problēmu, par kuru cilvēkiem nepatīk runāt. ‘’Tas, kuram sagribēsies radīt postījumus, var radīt vīrusu. Tas nozīmē, ka iespēja ar to saskārties ir augstāka, salīdzinājumā ar dabiskajām epidēmijām, līdzīgi pašreizējai,’’ - teica Geitss.

Bez tam, atsaucoties uz zinātnieka Vaclava Smila grāmatu, ka pandēmija rada daudz lielākus draudus cilvēcei, nekā Zemes sadursme ar asteroīdu vai kodolkarš. Pēc Microsoft dibinātāja domām, pareizi sagatavojoties nākamajām pandēmijām, mirstība varētu būt 10 reižu mazāka, nekā šobrīd.

Jāpiebilst, ka Geitss vēl 2015.gadā raidījumā Ted Talks pirmo reizi teica, ka cilvēce nav gatava globālai pandēmijai. ‘’Ja kaut kas arī ir spējīgs iznīcināt vairāk par 10 miljoniem cilvēku tuvākajās desmitgadēs, visticamāk, tas būs īpaši bīstams vīruss, nevis karš. Nevis raķetes, bet mikrobi. Par iemeslu tam ir fakts, ka mēs tērējam milzīgu naudu kodolieroču apturēšanai. Toties pavisam maz iedalām naudas epidēmiju novēršanai,’’ - paziņoja Geitss.

Pēc Džona Hopkinsa Universitātes datiem, kopš pandēmijas sākuma pasaulē ir fiksēti 106 miljoni inficēšanās gadījumi, bet vairāk nekā 2,3 miljoni ir miruši.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!