Ātrais tests izdegšanas noteikšanai

Ātrais tests izdegšanas noteikšanai

Ātrais tests izdegšanas noteikšanai, kurš vienmēr ir ar jums - tā ir jūsu uzmanība un savas sajūtas.

Kad jūs pamostieties pirmajā darba dienas rītā pēc svētkiem, ko jūs jūtiet, kādas pirmās domas ienāk jums prātā? Un kas notiek, kad jūs tuvojaties darbavietai, ieejat ēkā, kāpjat augšā uz savu kabinetu, ieraugāt savus kolēģus, klientus?

Ja jūs izjūtiet uzbudinājumu, prieku, priekšnojautas, jums rodas idejas, plāni, sapņi - visticamāk, jūs esiet tālu no izdegšanas.

Ja jūs izjūtiet trauksmi, rūpes, aizkaitinājumu, apātiju, skumjas, garlaicību sakarā ar darba uzsākšanu - ir vērts aizdomāties par izdegšanu.

Emocionālās izdegšanas diagnostika

Ja otrais variants ir izrādījies jums tuvāks, veiciet izdegšanas testu, ko piedāvā autori K.Maslača un S.Džeksons. Šis ir vienkāršākais un saprotamākais tests, kuru var veikt patstāvīgi. Internetā var atrast elektronisko versiju ar automātisko rezultātu apstrādi (piemēram, vietnē psytests.org).

Rezultātos tiek atspoguļoti 3 rādītāji:

  • emocionālā novājināšanās - paaugstināta nogurdināmība, emocionālās svārstības, vai arī tukšums un vienaldzība, intereses un pozitīvu jūtu trūkums pret darbu un apkārtējiem.
  • depersonalizācija - norobežošanās, vienaldzība, profesionālo pienākumu formāla pildīšana bez personiskas pieslēgšanās un iejūtības. Atsevišķos gadījumos neiecietība, negatīvisms un ciniska attieksme pret apkārtējiem (kolēģiem, klientiem utt.)
  • personisko sasniegumu redukcija - zems sevis, savas kompetences un produktivitātes vērtējums, motivācijas pazemināšanās, negatīva attieksme pret pienākumiem.

Jo augstāki rādītāji katrā no skalām, jo izteiktāks ir izdegšanas sindroms.

Ko darīt, ja jums ir izdegšana

Izdegšana - tā ir organisma reakcija uz ilgstošu stresa ietekmi, ļoti bieži pavisam nemanāma, tā sauktā mazas intensitātes stresa ietekmi, kad novājināšanās notiek “pa pilītei”. Paši to nemanot, mēs zaudējam emocionālo, kognitīvo un fizisko enerģiju, novēršamies no darba un apkārtējiem.

Tātad, attiecīgi, lai izvairītos no izdegšanas, ir jātiek skaidrībā ar stresu - ar to, kas noved pie izdegšanas.

Kopumā ņemot, atgriešanās no atvaļinājuma ir ļoti labs diagnostikas instruments. Te nu nekā nevarēs atrunāties ar nogurumu - jūs taču tikko esat atgriezušies no atvaļinājuma un vajadzētu būs spēka pilniem. Un tad nāksies atzīt, ka situācija, kurā jūs dzīvojat, ir saspringta.

Ja tikt ar visu galā jums neizdodas, vai arī jūs ļoti ilgi atrodaties tādā stāvoklī, vajadzētu vērsties pie speciālista. Reizēm tas, kas tiek uztverts kā izdegšana, var būt pavisam kas cits.

Liekas, man ir paveicies, es atgriezos no atvaļinājumu ar interesi par darbu. Bet kā ir jums?

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!