Ārsti publicēi sarakstu ar zālēm, kas neko neārstē. Būsi šokā, jo dažus no šiem preperātiem noteikti lieto arī tu!
Arbidols
Aktīvā viela:umifenovir (lat.)
Citi nosaukumi: arpetolīds, arpeflue, orvitols, arpetols, imustats.
Padomju laiku izgudrojums, kas radīts 1974. gadā, un tā arī netika atzīts Pasaules Veselības organizācijā. Klīniskie zāļu pētījumi tika veikti tikai Neatkarīgo Valstu Sadraudzības teritorijā un Ķīnā.
Šīs ir it kā pretvīrusu preparāts ar imūnmodelējošo iedarbību dažādu vīrusa slimību, tai skaitā gripas ārstēšanai, tomēr tā efektivitāte joprojām nav pierādīta.
Essentiale (Esenciale)
Aktīvā viela:PhospholipidaexSojae
Citi nosaukumi: „EssentialeForte”, „Essetiale N”, „EssentialeForte N”.
Šīs populārās zāles aknu aizsardzībai, tāpat kā pārējie tā sauktie „hepatoprotektori” nekādā veidā nepasargā aknas. Zinātniskie pētījumi nav pierādījuši„Esssentiale” lietošanas labvēlīgu iedarbību, toties ir atklājuši kaut ko citu: akūtu un hronisku vīrushepatītu gadījumā tas var sekmēt žults atteces traucējumus un iekaisuma aktivizēšanos.
Probiotiķi
Aktīvā viela: dzīvi mikroorganismi.
Populārāki preparāti: „HilakForte”, „Acilakt”, „Bifilis”, „Laktobakterīns”, „Bififorms”, „Sporobakterīns” un „Enterol”.
Šo probiotiķu iedarbība nemaz nav pierādīta turklāt, visticamāk, lielākā daļa mikroorganismu, ko satur šie preparāti, nemaz nav dzīvi. Patiesība ir tāda, ka ražošanas procesā iet bojā līdz pat 99% visu potenciāli veselīgu baktēriju un sporu. Tikpat labi var vienkārši izdzert glāzi kefīra. ASV un Eiropas valstīs probiotiķu nemaz netiek nozīmēti ārstēšanā.
Mezymforte
Aktīvā viela: pankreatīns (pancreatispulvis).
Citi nosaukumi: „Biofestal”, „Normoenzyme”, „Festal”, „Enzistal”, „Biozyme”, „Vestal”, „Mikrazim”, „Panzym”, „Panzynorm”, „Pankreazym”, „Panzytrat”, „Penzital”, „Uni-Festal”, „Enzibene”, „Ermital”.
Saskaņā ar pētījumiem pankreatīns var būt efektīvs vienīgi dispepsijas (gremošanas traucējumu) gadījumā. Tas neārstē nedz diabētu, nedz pankreatītu, nedz arī trūces vai nopietnākas gremošanas sistēmas slimības.
Piracetāms (Pyracetam)
Citi nosaukumi: „Lucetam”, „Memotropil”, „Nootropil”, „Piratropil”, „Cerebril”.
Tāpat kā visi pārējie nootropie līdzekļi, ir pazīstams pārsvarā tikai NVS valstīs. Piracetāma efektivitāte nav pierādīta, toties ir dati par nevēlamām blakusparādībām. Nav reģistrēts lielākajā daļā attīstīto valstu.
Cinarizīns (Cinnarizin)
Aktīvā viela:cinnarizinum (difenilpiperazīns)
Citi nosaukumi: „Stugezin”, „Stugeron”, „Stunaron”.
Cinarizīns šobrīd tiek ražots tikai Bangladešā, un tai pašā laikā jau pirms 30 gadiem tika aizliegts lietošanai vairākās Rietumu valstīs. Kāpēc? Nevēlamo blakņu saraksts aizņemtu pārāk daudz vietas, tāpēc pietiek pieminēt vien to, ka cinarizīna lietošana var izraisīt akūto Parkinsonisma formu.
Validols (Validolum)
Aktīvā viela:izobaldriānskābesmentilesteri
Citi nosaukumi: „Valofin”, „Mentoval”.
Novecojis līdzeklis ar nepierādītu efektivitāti. Nekādā gadījumā nevajadzētu uz to paļauties gadījumā ja jums rodas problēmas ar sirdi! Tas neko nelīdz, bet infarkta gadījumā ir svarīga katra minūte!
TURPINĀJUMU LASI NĀKAMAJĀ LAPĀ: