Ārsti brīdina par to, kas notiek ar ausīm, kad lietojat “austiņas” pārāk ilgu laiku
Austiņas, protams, ir ļoti ērts izgudrojums. Tās lieliski noder darbam un atpūtai. Bet austiņas var būt arī kaitīgas un pat bīstamas. No kosmētiskā viedokļa, ja lietojat austiņas pārāk bieži, tas var izraisīt ādas saslimšanas, piemēram, akni. Daudz nopietnāka problēma ir iespējamie dzirdes traucējumi. Pētījumi ir pierādījuši, ka pārāk bieža mūzikas klausīšanās austiņās pārāk skaļā režīmā var novest pie pilnīgas dzirdes zaudēšanas.
Piecas potenciālās problēmas, ja jūs lietojat austiņas pārāk bieži Jūsu dzirde var nopietni ciest
Ja pārāk bieži klausāties skaļu mūziku austiņās, tas var novest pie dzirdes zaudēšanas. Ņemiet vērā, ka motocikli un motorzāģi ģenerē apmēram 100 decibelus (intensīvas skaņas mērīšanas vienības), kas var bojāt dzirdi vien 30 minūšu laikā. Tie, kuri klausās mūziku austiņās, izmantojot 70% no maksimālā skaļuma, “saņem” apmēram 85 decibelus.
Varat iedzīvoties auss infekcijā
Noteikums numur 1 – nekad neaizdot savas austiņas citiem un nelietot citu cilvēku austiņas. Tas ir visvienkāršākais infekcijas iegūšanas veids. Bet tas nav vienīgais. Ausu aizbāžņi un austiņas paaugstina auss kanāla temperatūru, kas var izraisīt kaitīgo baktēriju veidošanos.
Neuzmanība var būt ļoti bīstama
Jūs varat veltīt mazāk uzmanības tam, kas notiek apkārt – tas ir labi, ja esat drošībā, savā istabā, pie sava datora, bet ļoti slikti, ja esat kaut kur uz ielas un jums kāds signalizē, lai pievērstu jūsu uzmanību potenciāli bīstamai situācijai. Lai būtu drošībā (un pieklājīgs), padomājiet par to, lai apklusinātu mūziku vai izslēgtu to, kad ejat pa ielu.
Var parādīties galvas reiboņi
Galvas reiboņi ir sajūta, ka “tiek traucēts līdzsvars”, to bieži pavada tādi simptomi kā slikta dūša un pat vemšana. Aprakstīta kā "kustības ilūzija, kuras nav”, galvas reibšana ir vidusauss stāvoklis, kas var parādīties kā infekcija vai ausu sāpes. Tā kā pārāk bieža austiņu izmantošana ir cieši saistīta ar apstākļiem, kas izraisa galvas reibšanu.
Jūs esat pakļauts radiācijas riskam
Ja izmantojat bezvadu sistēmu (“Bluetooth”), jūs pakļaujat savu organismu radiācijai. Lai gan pētījumi vēl nav devuši pilnīgas atbildes attiecībā par šiem zemas frekvences starojumiem, doma par to, ka pakļaujam sevi radiācijai, nepriecē. 2018. gada pētījumā Vispasaules veselības aizsardzības organizācija konstatēja, ka šis starojums izraisa bioloģiskus efektus, ko apstiprināja žurku tēviņos atrastās kancerogēnās vielas. Šie rezultāti pieprasīja veikt nākamos pētījumus par to, kādu iedarbību uz cilvēku atstāj šis starojums.