8 negaidīti veidi, kā izmantot banānu mizas

8 negaidīti veidi, kā izmantot banānu mizas

Ja banānu mizas parādās kādā kinofilmā, tas nozīmē, ka uz tām kāds noteikti paslīdēs! Bet, ja mājās - tad dosies uz atkritumu spaini? Neapskaužams liktenis. Taču mēs jums piedāvājam tās izmantot visai pragmatiskiem un cēliem mērķiem.

Banāni praktiski nesatur taukus un olbaltumvielas, toties tajos ir daudz vērtīgu vielu. Tie satur C un B grupas vitamīnus, kāliju, kalciju, fosforu, magniju. Neraugoties uz lielo ogļhidrātu daudzumu, banāni tiek uzskatīti par veselīgu produktu. Tos iesaka ēst gan lieliem, gan maziem.

Turklāt banāns ir dabiskais antidepresants, jo veicina serotonīna (laimes hormona) izstrādi organismā. Banāni palīdz tikt galā ar spriedzi un risināt sarežģītus prāta uzdevumus.

Par banānu mīkstuma nozīmi zina visi, taču arī miza šad tad var noderēt. Ko var izdarīt ar tās palīdzību:

1.Balināt zobus

Ne tikai mīkstums, bet arī miza satur daudz vērtīgu vielu. Visām šīm vielām piemīt zobu emalju balinošs efekts. Pielietošana: iztīri zobus, kā parasti, izskalo muti, paberz ar banāna mizu zobu emalju, notīri mizas atlikumus. Ja šādu triku atkārtosi ik dienu, tavi zobi kļūs par pāris toņiem gaišāki.

2.Uzlabot ādas stāvokli

Mizas mīkstākā virsma ir veselīga ādai. Ar to iesaka veikt sejas masāžu pāris reižu nedēļā. Augļskābes, ko satur banāns, maigi un delikāti noņem atmirušās ādas šūnas. Rezultātā āda kļūst gludāka, un uzlabojas sejas ādas krāsa. Ir vērts pamēģināt!

3.Dziedināt apdegumus, ievainojumus un kukaiņu kodumus

Banānu miza tiek pielietota ne tikai kosmētiskā, bet arī ārstnieciskā nolūkā. Dabiskie komponenti palīdz remdēt sāpes pie sasitumiem, grieztām brūcēm un apdegumiem, kā arī mazināt niezi pēc kukaiņu kodumiem. Uzliec banānu mizu ar balto pusi uz brūces un piefiksē ar saiti. Atkārto manipulācijas, līdz sajutīsi atvieglojumu.

4.Likvidēt kārpas

Cīņā ar kārpām visi līdzekļi ir labi. Pieliec banāna mizu pie nīstās kārpas, piestiprini to ar saiti un atstāj uz nakti. Atkārto šo triku, līdz ‘’defekts’’ nepazūd no rokas. Ir tādi laimīgie, kam šī metode palīdzējusi atbrīvoties no kārpām jau nedēļas laikā.

5.Piebarot augus dārzā un mājās

Banāni patīk ne tikai cilvēkiem, bet arī augiem. Mēs jau zinām, ka banānu mizas satur milzumdaudz vērtīgu vielu. Tas nozīmē, ka tās palīdzēs ievākt veselīgu un bagātīgu ražu arī piemājas dārziņā. Sagriez mizu gabaliņos un saliec to uz dobēm. Pūstot augsnē nonāks vērtīgās minerālvielas. Tāpat mizas var izmantot arī mājas augu mēslošanai. Banānu miza ir jāizkaltē cepeškrāsnī un jāsajauc ar augsni, pārstādot mājas augus.

6.Nopulēt sudrabu

Banānu miza labi nopulē ne tikai seju, bet arī sudraba izstrādājumus. Tas viss, pateicoties augļskābju brīnumainajām spējām. Lai atgrieztu sākotnējo mirdzumu, vienkārši paberzē sudraba izstrādājumu pret banāna mizu. Pēc tam sudrabu noskalo zem tekoša ūdens un nosusini papīra dvielī.

7.Notīrīt apavus

Beidzies apavu krēms - nebēdā! Paņem banānu mizu, ar tās mīksto pusi noberz ādas apavus un nopulē tos ar mīkstu lupatiņu. Pēc 5 minūtēm tavas kurpes mirdzēs! Šo paņēmienu var pielietot gan jaunu apavu kopšanai, gan arī, lai restaurētu vecos.

8.Padarīt gaļu sulīgu un mīkstu

Šo paņēmienu bieži pielieto Āzijas valstīs: uzklāj banāna mizu uz pannas vai cepamās formas un virsū liec gaļu. Steiks lieliski izcepsies, būs sulīgs un nepiedegs.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!