7 produkti, kurus nedrīkst izmest, jo tie lieliski noderēs

7 produkti, kurus nedrīkst izmest, jo tie lieliski noderēs

Utilizējot virtuves atkritumus, jūs palīdzat ne tikai planētas ekoloģijai, bet arī nodrošināt savu mazdārziņu ar efektīvu, bet galvenais ekoloģiski tīru mēslojumu.

Vidēji trīs cilvēku ģimene pēc sevis atstāj 400-500 kg organisko atkritumu gadā. Droša sadzīves atkritumu pārstrāde atsevišķos reģionos jau sen vairs nav problēma un sasniegusi jau patiesi pasaules mērogu.Tomēr īpaši bīstams ekoloģijai ir visizplatītākais pārtikas atkritumu pārstrādes veids - ierakšana poligonos.

Un lai gan šī, ekoloģijai tik svarīgā problēma, jārisina visaugstākajā līmenī, būtiski samazināt pārtikas atkritumu daudzumu pa spēkam ikvienam. Pārvēršot organiskos atlikumus no jūsu atkritumu spaiņa kompostā, jūs nošaujat divus zaķus - palīdzat apkārtējai videi un sagatavojat mēslojumu savam mazdārziņam.

Tējas uzvārījums

Izdzertas tējas uzvārījumam var atrast visdažādāko pielietojumu. No tā sanāk gan lielisks komposts, gan mulčējamais materiāls. Tas satur kāliju, magniju, mangānu un nātriju - vielas, kas vitāli nepieciešamas augiem. Tāpat tas satur miecvielas, kas stimulē sadalīšanās procesu, un paātrina komposta nogatavošanos. Nedaudz pieberot tējas uzvārījumu agsnes virskārtai, tā tiks piesātināta ar slāpekli.

Kafijas biezumi

Kafijas pupiņām raksturīgs paaugstināts skābums, taču biezumiem pēc kafijas izdzeršanas tas jau ir normāls.Tāpēc to drīkst izmantot dažādu augu, piemēram, koku piebarošanai.

Banānu mizas

Šā eksotiskā augļa mizas sadalās ļoti ātri, tāpēc tās kļūst par lielisku sastāvdaļu augu piebarojumam. Banānu mizas var izžāvēt cepeškrāsnī, sasaldēt vai pievienot kompostam. Aplejot trīs banānu mizas ar 3l ūdens un atstājot pastāvēt tumšā vietā 2-3 dienas, pēc tam uzlējumam vēl pievienojot 3l ūdens, var iegūt šķīdumu siltumnīcas augu laistīšanai.

Apelsīnu miziņas

Apelsīnu mizas satur daudz vairāk vitamīnu A, C un E nekā mīkstums. Mizā ir daudz kālija, nātrija, fosfora, flavonoīdu un pektīna. Augsnes kvalitātes uzlabošanai apelsīnu miziņas ierociet zemē 5cm dziļumā. Tas piesātinās augsni ar slāpekli un veicinās sēklu dīgšanu. Bet, pievienojot miziņas kompostam, tās nodrošinās barojošu vidi mēslojuma mikroflorai, kā arī atbiedēs kukaiņus.

Sīpolu mizas

Sīpolu mizas satur veselu spektru vērtīgu vielu: vitamīnus A, C, PP, B grupu, kāliju un fosforu. Tas satur arī daudz antioksidantu un fitoncīdu. Visbiežāk sīpolu mizu uzlējumu izmanto cīņā ar kaitēkļiem. Tomēr ne mazāk vērtīga ir sīpolu izmantošana piebarojuma sagatavošanā. Šāds piebarojums ļoti patīk tomātiem, gurķiem, pipariem, burkāniem, kabačiem un ķirbjiem.

Kartupeļu mizas

Kartupeļi satur daudz cietes, glikozes, organiskās skābes, C vitamīna, tauku un minerālsāļu. Mizu ātri pārstrādā baktērijas, un rezultātā augsnē nonāk vērtīgās vielas. Tas ne tikai uzlabo augsnes auglību, bet arī labvēlīgi ietekmē lauksaimniecības kultūru veselīgumu. Izmantojot kartupeļu mizas, nezāles aug minimāli. Tomēr ne visi augi pozitīvi reaģē uz šādu piebarojumu. Tomātiem, baklažāniem un pipariem nepatīk tādi paši kaitēkļi kā kartupeļiem, tāpēc šo dārzeņu mēslošanai izmantot citus līdzekļus.

Olu čaumalas

Olu čaumalas var izmantot ne tikai kā mēslojumu, bet arī kā irdinātāju un līdzekli kaitēkļu atbiedēšanai. Tās satur lielu daudzumu kalcija karbonāta (92-95%), kā arī citas vērtīgas vielas: magniju, kremniju, kāliju, fosforu u.c. Olu čaumalu piebarojuma galvenā priekšrocība ir tā, ka tas augiem ir pilnībā nekaitīgs. Izmantojot šo substrātu, kaitēt augiem praktiski ir neiespējami.

Virtuves atkritumu izmantošana mazdārziņā ir labvēlīga ne tikai mūsu planētai, bet arī jūsu dārzam un maciņam.

Ja šis raksts Tev likās noderīgs, tad padalies ar to arī draugiem!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!