7 iemesli, kāpēc visu laiku jūties noguris

7 iemesli, kāpēc visu laiku jūties noguris

Vairogdziedzera slimības

Vairogdziedzeris asinīs izdala īpašas vielas, ko sauc par vairogdziedzera hormoniem, bet kad kaut kas šo hormonu ražošanā noiet greizi, tad ikdienas aktivitātes var šķist kā ceļojums uz mēnesi. Vairogdziedzeris kontrolē vielmaiņu un metabolismu ķermenī. Ir divas izplatītākās kaites – vai nu vairogdziedzeris strādā paātrināti (hiperfunkcija), vai arī palēnināti (hipofunkcija) un vielmaiņa ir kūtra.

Simptomi

Ja vairogdziedzeris darbojas ne tā kā vajag, cilvēks var just muskuļu vājumu. Dažādas fiziskās aktivitātes kā, piemēram, riteņbraukšana vai kāpšana pa trepēm sagādā grūtības. Citi simptomi var būt neizskaidrojams svara zudums, karstumi, sirdsdarbības paātrināšanās, īss menstruālais cikls, nepārtrauktas slāpes. Savukārt pie pavājinātas tā darbības ir liekais svars, grūtības koncentrēties, muskuļu sāpes pie mazākajām fiziskajām aktivitātēm, salšana, smagas mēnešreizes.

Cukura diabēts

Katru gadu gandrīz diviem miljoniem iedzīvotāju tiek diagnosticēts cukura diabēts, bet tikpat daudzi nemaz nenojauš, ka sirgst ar šo kaiti. Cukurus jeb glikoze ir ka degviela mūsu ķermenim, bet, ja organismu piemeklējis cukura diabēts, problēmas rodas glikozes pārstrādē. Viena no pirmajām diabēta pazīmēm ir palielināts svars.

Simptomi

Bez pastāvīgā noguruma, citi simptomi ir slāpes, nepārtraukta urinēšana, izsalkums, svara zudums, miglaina redze u.c.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!