5 vecāku frāzes no kurām vajadzētu atteikties

5 vecāku frāzes no kurām vajadzētu atteikties

Katrs no vecākiem vēl tikai to labāko savam bērnam, bet ne visās situācijās izdodas savaldīt savas emocijas. Dažkārt mēs pasakam frāzes, kuras var negatīvi ietekmēt bērnu psihi. Tālāk būs frāzes, kuras bieži pasakam, bet būtu labāk no tām atteikties.

Ja neproti, tad labāk nedari

Mazi bērni bieži vien ir neveikli. Tie var salauzt, izbērt vai izliet dažādas lietas, bet viss tas viņiem notiek netīšām, negribot to. Bērniem vienkārši pietrūkst pieredzes, prasme un smalkās motorikas attīstība. Vēcākiem vairums gadījumos pietrūkst pacietība gaidīt, kad bērns pats tiks galā ar ikdienišķo uzdevumu. Tie nolemj izdarīt paši un pasaka frāzi, kas aizskar bērna pašcieņu.

Vai tu to dari tīšām?

Tā mēs sakām, kad bērns turpina atkārtot kādu darbību, kura mūs kaitina. Bērns ne vienmēr saprot, ka šī konkrētā darbība var būt jums kaitinoša. Bērns jūt, ka jūs esat nokaitināts, bet nevar saprast, kas ir tā iemesls. Rodas sajūa, ka vecāki viņu vaino par kaut ko un to nav iespējams mainīt.

Visi bērni kā bērni, bet tu ...

Nevienam cilvēkam nepatīk, kad to salīdzina ar kādu cietu. Maziem bērniem ir svarīgi zināt, ka jūs mīlat viņu, tādu kāds viņš ir un šī mīlestības nekur nepazudīs. Tikai jūtoties drošībā bērns spēs attīstīt visus savus talantus. Pēc šiem vārdiem, bērns var sajust, ka nav pietiekami labs, kā jūs gaidījāt un var sākt vilties sevī. Rodas maldinoša sajūta, kas var radīt bailes kļūdīties un likt jums atkal dusmoties.

Šajā mājā nekas tev nepieder.

Šo frāzi vecāki visbiežāk pasaka pusaudžiem. Šādā veidā vecāki vēlās izcelt savu ieguldījumu bērna attīstībā. Savukārt, pusaudži to uztver kā apvainojumu. Viņiem rodas sajūta, ka viņiem nekas nepieder, jo jūs izceļat, ka viņiem nav iespēja patstāvīgi pelnīt. Šādi vārdi veido velmi pamest vecāku mājas un nekad nepieņemt jūsu palīdzību. Tas neveicina uzticīgu attiecību veidošanos.

Ātri nomierinies!

Jebkurš pieaugušais zin, ka nav nekas aizskarošāks, kā pavēle tulīt pat nomierināties. Diemžēl diez gan bieži šo frāzi mēs pasakam saviem bērniem. No vecāku skata punkta, iemesli kapēc bērns raud var būt niecīgs. Kā arī bērni raud ļoti skaļi un tas var būt kaitinoši. No rupjiem izteicieniem bērns raudās vēl vairāk. Lai bērns beigtu raudāt jums ir jārīkojas mierīgi. Nedrīkst izmantot spēka pozīciju.

Visas iepriekš minētās frāzes mēs parasti pasakam neaizdomājoties, tās izskan automātiski, pat neiedziļinoties,taču pateiktais var radīt nopietnas sekas. Pieaugušajiem jābūt uzmanīgākiem attiecībā pret to ko viņi pasaka.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!