Nevīža: 8 pazīmes, kas liecina, ka tu neproti ieviest kārtību

Nevīža: 8 pazīmes, kas liecina, ka tu neproti ieviest kārtību

Kādu neapmierina tavas uzkopšanas prasmes? Mēs pastāstīsim, kā to var labot!

1. Uzkopšanu tu sāc ar grīdu

Mājoklis ir jātīra virzienā no augšas uz leju: vispirms noslauki putekļus no plauktiem un skapīšiem, iztīri mīkstās mēbeles, tad izsūc grīdu un paklājus ar putekļu sūcēju un pēc tam izmazgā grīdu. Ja tu sāc no otra gala, tad putekļi no plauktiem nonāk uz tīrās grīdas, un visa uzkopšana vējā.

2.Tu putekļus izsūc tikai tajās vietās, kuras vari aizsniegt

Ja tavs putekļu sūcējs darbojas ar elektrību, bet mājoklis ir diezgan plašs, tad tu nevari piekļūt visām vietām. Neesi slinka un pārslēdz ierīci citā rozetē, lai varētu izsūkt visu platību. Vai arī iegādājies bezvadu modeli, piemēram i-robotu, kurš uzkops grīdu bez tavas līdzdalības.

3.Tu neizmazgā lupatiņas

Putekļu slaukāmās un grīdas lupatas pēc katras uzkopšanas ir jāizmazgā ar saimniecības vai glicerīna ziepēm. Mitrajā vide savairojas mikroorganismi, tāpēc ar tādām lupatām uzkopt māju ir bezjēdzīgi un nav droši. Vai tad arī nopērc vienreizējās neausta materiāla salvetes.

4.Tu nemazgā grīdu zem gultas

Patiešām - kāpēc mazgāt, ja tur neviens neredz! Šāda stratēģija neiztur kritiku, nevajag vairot baktērijas pašai savā mājā. Tas aizņem vien 5 minūtes, toties neviens tevi nevarēs nosaukt par nevīžu.

5.Tu nemazgā tualetes tīrāmo birsti

Tualetes poda tīrāmā birste un tās turētājs ir pastāvīgi jāuztur tīri. Mitrā vide uz tiem provocē vētrainu baktēriju vairošanos, kuras tu ik reizi pārvieto uz keramiskā ‘’drauga’’ virsmu. Tā darīt nevajag! Kārtīgi dezinficē tīrāmo birsti, pēc uzkopšanas nožāvē un tikai tad liec atpakaļ turētājā. Tas ir jādara ne retāk kā 1 reizi nedēļā.

6.Neievēro uzkopšanas instrukciju

Pirmā kļūda - tu uzklāj tīrīšanas līdzekli un tūlīt pat to noskalo, rezultāts - nulle. Izlasi etiķeti, ne velti ražotājs to ir rakstījis. Iespējams, lai sasniegtu gaidīto efektu, līdzeklis uz virsmas ir jāpatur vismaz 5- 10 minūtes.

Otrā kļūda - tu izmanto līdzekli tam neparedzētiem mērķiem. Piemēram, hloru nedrīkst izmantot nerūsējošā tērauda virsmu tīrīšanai. Agresīvās vielas netiks galā ar šo uzdevumu un tikai sabojās virtuves izlietnes un plīts virsmu.

7.Tu nenotīri visas virsmas

Tu neesi aizmirsusi noslaucīt putekļus un notīrīt plīti. Bet to pašu nevar teikt par dušas aizkariem, flīzēm vannas istabā un cepeškrāsns iekšpusi.Taču netīrumi nekur nepazūd! Izej pa visu mājokli un paskaties, kas paliek netīrīts nedēļām ilgi. Sastādi sarakstu, iekļauj tajā ‘’aklās’’ zonas, lai Jauno gadu varētu sagaidīt patiesi tīrā dzīvoklī. Laiks vēl ir!

8.Tu ievies kārtību pārāk ātri

Jā, mums daudziem uzkopšana nav tā mīļākā nodarbošanās. Pamēģini mainīt savu attieksmi: uzsvaru liec nevis uz rezultātu, bet uz procesu. Uzkop mājokli ar prātu, pievērs uzmanību detaļām - tā dara budistu mūki.

Steigā var ļoti viegli kaut ko palaist garām vai nenotīrīt pietiekami labi. Necenties izdarīt visu uzreiz, ja darba apjoms ir pārāk liels. Sastādi plānu katrai nedēļas dienai, pievēršoties uzkopšanai ne vairāk par 20-30 minūtēm.

Un cik kļūdu pieļauj tu?

  • 0 - 3 - esmu ideāla saimniece!
  • 4 - 6 - ir par ko padomāt
  • 7 - 8 - izskatās, ka viss ir slikti
  • es tikai vēlos aplūkot visas atbildes

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!