5 augi, kas lieliski mitrina gaisu dzīvoklī

5 augi, kas lieliski mitrina gaisu dzīvoklī

Vai zinājāt, ka no mitruma līmeņa mājoklī ir atkarīgs jūs ārējais izskats un pašsajūta? Efektīvi mitrināt gaisu var divējādi: ar speciāliem gaisa mitrinātājiem vai arī ar istabas augu palīdzību. Ja pirmais variants nenogurstoši maļ elektrības kilovatus, tad otrais neprasa īpašus tēriņus un skurpulozu aprūpi. Un, kā bonuss, zaļie augi diendienā priecē mūsu acis ar savu skaistumu.

Sausa ķermeņa āda, kairinājums kaklā, asinis no deguna, infekcijas un alerģijas - lūk, tikai neliels problēmu uzskaitījums, ar ko saistās nepietiekams gaisa mitrums telpā. Mēs jums pastāstīsim par 5 istabas augiem, kuri lieliski mitrinās gaisu jūs mājās.

1.Hlorofits

Ja jums mājās tāda vēl nav, tad noteikti būsiet to redzējuši pie kāda, esot ciemos. Populārais hlorofits nav prasīgs kopšanā un ļoti viegli aug. Tas tiek uzskatīts par labāko gaisa mitrinātāju. Izmantojiet piekaramo puķu podu, lai atliktu vieta hlorofita kaskādei. Tas vislabāk aug spilgtā saules gaismā. Tomēr ir jāseko, lai augsne podā vienmēr būtu nedaudz mitra, un nevis slapja.

2.Arekas palma

Vēl viens čempions cīņā pret sausu gaisu un kaitīgajiem toksīniem - Arekas palma. Visiem ir zināms, ka augi ne vien izdala skābekli, bet arī uzsūc ogļskābo gāzi. Šis palmu veids ir visai viegli kopjams, taču tam vajag mitru zemi un daudz saules. Palma izaug līdz pat 2 m augstumam, un tai nepatīk, ja saknes ir saspiestas. Bet tas nozīmē, ka jums augs bieži būs jāpārstāda attiecīgi lielākā podā. Taču Arekas palmas skaistums un gaisa mitrināšanas spējas ir tā vērtas!

3.Aglonēmas

Tās ir populāras aizņemtu cilvēku vidū, kuriem nav iespēju regulāri rūpēties par istabas augiem. Un vēl tās ļoti patīk puķkopjiem - iesācējiem. Jo, lai aizlaistu postā aglonēmas, vēl ir stipri jāpacenšas. Tas tādēļ, ka šis augs spēj paciest visu, sākot ar ekstremālu sausumu un beidzot ar ilgstošu tumsu. Turpretī ar savu gaisa mitrināšanas uzdevumu tas tiek galā par visiem 100%.

4.Sansevjēras

Sansevjēra jeb ‘’līdakaste’’ ir viens no dzīvojamo telpu noderīgākajiem augiem. Tas lieliski mitrina gaisu, aktīvi ražojot skābekli, sevišķi naktī. Sansevjēra pēc savām īpašībām varētu sacensties pat ar dārgiem gaisa mitrinātājiem. Tā aug sausās vietās, jo ir iemācījusies izdalīt skābekli pat no sausas augsnes. Ja esat slinka saimniece, kas bieži aizmirst apliet puķes, droši iegādājieties sev ‘’līdakasti’’. Padoms: pievienojot augsnei aktivēto ogli, puķe ne vien mitrinās, bet arī attīrīs gaisu jūs mājoklī.

5.Naudas koks

Pētījumi daudzu gadu garumā ir parādījuši, ka šis mini koks efektīvi paaugstina mitruma līmeni telpā. Audzējiet naudas koku labi apgaismotā vietā. Ideālā variantā - pie loga, kurš atrodas dienvidu pusē. Aktīvās augšanas periods - pavasaris, vasara. Šeit darbojas nosacījums: jo vairāk ūdens, jo labāk. Rudenī un ziemā var ļaut augsnei izžūt pilnībā, bet pēc tam atkal apliet.

Secinājums ir šāds: ja jūs bieži slimojat ar infekcijas slimībām un bieži izjūtat gļotādu un ķermeņa sausumu, noteikti iegādājieties dažus no augstāk minētajiem istabas augiem. Rudens - ziemas periodā tas ir īpaši aktuāli, jo radiatoru siltums ‘’apēd’’ praktiski visu dabisko mitrumu. Steidziet ātrāk padarīt savu mājokli skaistu un tīru, bet veselību - stipru!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!