4 svarīgi iemesli, kāpēc jums jāiemācās pateikt vārds NĒ

4 svarīgi iemesli, kāpēc jums jāiemācās pateikt vārds NĒ

NĒ nav tikai vārds, tas pats par sevi ir vesels teikums.

Lai gan vārds vairumā gadījumu tiek uzskatīts par negatīvu, tā teikšana daudzās situācijās ir ļoti svarīga jūsu pašsajūtai. Spēja pateikt “nē” nozīmē, ka jūs esat cilvēks, kurš zina savas vērtības un nebaidās sekot savām vajadzībām un vēlmēm. Ja jūs visu laiku teiksiet “jā”, citiem būs viegli jūs izmantot.

Sakot “nē” jūs ņemiet likteni savās rokās, parādot cilvēkiem to, ka jūs nebaidāties.

Bet kāpēc jums vajadzētu apgūt mākslu pateikt “nē”?

Jūs nevienam neko neesat parādā

Jums nav pienākums kaut ko darīt citu labā pret jūsu pašu gribu. Varbūt jūsu darba devējs maksā jums par noteiktu darbu, bet jums nav pienākums būt viņu rīcībā visu diennakti. Jūs, iespējams, ļoti mīlat savu partneri, bet jūs neesat viņu īpašums. Protams, jūsu vecāki jūs izaudzināja un joprojām ļoti jūs mīl, tomēr jums nevajadzētu noliegt savus uzskatus, lai tie atbilstu viņu uzskatiem.

“Nē” nosaka robežas

Cilvēkiem ir vajadzīgas veselīgas robežas. Kad jūs pastāvīgi sakāt “jā”, šīs robežas kļūst neskaidras. Cilvēki sāks domāt, ka ar jums nekas nav ierobežots. Ja esat “jā” persona, jūs varat nonākt nelabvēlīgā situācijā, jo citiem ir viegli likt jums darīt visu to, ko viņi vēlas. Patiess “nē” pasargā jūs no tā, ka citi bez atļaujas kāpj jums uz galvas. Tas nav jūsu darbs likt citiem vienmēr justies derīgiem. Ja jūsu vārdu arsenālā būs vārds “nē”, tas ļaus jums ievērot savas robežas.

Tu nespēj kontrolēt to, ko citi par tevi domā

Neatkarīgi no tā, ko jūs darāt, vai neatkarīgi no tā, ko jūs sakāt, daudzi cilvēki jūsu dzīvē jūs vērtēs negodīgi un bez apsvērumiem. Bet neļaujiet tam jūs sarūgtināt. Ja jūs savu lēmumu- piekrist kaut kam vai pateikt “nē”, balstāt uz to, ko par jums padomās citi cilvēki, pārtrauciet to tagad. Ilgtermiņā tas jums radīs tikai sāpes.

Jūs esat vienīgais, kurš patiesi var noteikt jūsu prioritātes dzīvē

Laimīga dzīve dzimst no jūsu izdarītajām izvēlēm. Ja neesat pārliecināts par kaut ko, vienkārši sakiet “nē”. Ja jūs vilcināties par kaut ko, jo nejūtiet to savā sirdī, sakiet “nē”. Ja tas nav tas, protams-ja-lai-izskatitos-par-15-gadiem-jaunaka-jums-vajadzes" onclick="gtag('event', 'CrossLink', {'event_category': 'click', 'event_label': 'ko vēlaties'});">ko vēlaties, sakiet “nē”. Neviens jums nevar pateikt to, kas jums jādara, lai dzīvotu laimīgāku dzīvi. Jūs esat vienīgais, kas to var izdarīt.

Vai jūs uzskatāt sevi par JĀ vai NĒ cilvēku? Paziņojiet to mums pievienojoties sarunai komentāros, un, lūdzu, dalieties ar šo rakstu, ja jūs izbaudījāt tā lasīšanu.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!