4 pazīmes, ka sociālie tīkli traucē tev normāli dzīvot

4 pazīmes, ka sociālie tīkli traucē tev normāli dzīvot

Bez sociālajiem tīkliem šodiena nebūtu iedomājama. Tie var būt pat ļoti noderīgi. Taču, to, ka tie sāk kaitēt, pašam pamanīt ir visai grūti. Pārliecinies, vai, šķirstot svešas laika joslas, tu nenodari pāri sev.

Lai arī sociālie tīkli sniedz daudz priekšrocību, tomēr glancētajai, izgaismotajai pasaulei ir arī ēnas puses, kā arī daudz psiholoģisko trigeru, kas viegli ļauj kļūt atkarīgam no šīs sistēmas. Kā pierādījums - galvenās pazīmes, kas norāda uz to, ka soc.tīkli uz tevi iedarbojas negatīvi.

Pārāk spēcīga iesaistīšanās

Pirmā svarīgā pazīme, ka tava uzvedība sociālajos tīklos ir neveselīga, ir tas, cik bieži tu tajos uzturies. Vai tu izjūti nepieciešamību ielūkoties telefonā ik pēc piecām minūtēm? Vai tevi tas nomierina? Lai arī nepastāv tāds ‘’pareizais’’ laika daudzums, kas tev būtu jāpavada internetā, tev ir intuitīvi jājūt, ka priekš tevis tas ir jau par daudz. Lielisks veids, kā to precīzi noskaidrot, ir piefiksēt brīdi, kad tas pārstāj tev sagādāt baudu un sāk izraisīt stresu.

Stress

Cilvēki izmanto soc.tīklus, lai izteiktu savu viedokli par visu, sākot no klientu apkalpošanas un beidzot ar politiku, taču no otras puses, mūsu laika joslas bieži atgādina nebeidzamu stresa straumi. Soc.tīklu profili ar daudzām ģimenes, draugu, ēdienu un mājdzīvnieku fotogrāfijām ir pārvērtušies par vietu, kur piesaistīt uzmanību personīgajām problēmām. Starp daudzajiem postiem par slikto slimnīcu darbu, netaisnīgām atlaišanām no darba un tamlīdzīgām negatīvām lietām var sastapt desmitiem šausminošu tekstu par nāvi un vardarbību. Cilvēki izgāž stresu interneta vidē, vēloties padalīties ar savām problēmām un saņemt atgriezenisko saiti.

Ja pēc vairāku stundu šādu stāstu un postu lasīšanas tu ar kamolu kaklā spried par netaisnību pasaulē, tas nav satraucošs, taču arī ne pozitīvs signāls. Negatīvais paliek tavā apziņā, ietekmē smadzeņu darbību un tavu uztveri, pat ja tu neievēro īpašas izmaiņas savā uzvedībā.

Pilnīga ieslīgšana virtuālajā pasaulē

Jebkura uzvedība rada problēmas, ja traucē tev funkcionēt. Lietojot telefonu, daudzi no mums atslēdzas no reālās pasaules. Cik reižu nav gadījies, kad kāds no tuviniekiem tev kaut ko jautā, bet tu tik ļoti esi aizrāvusies, lasot kārtējo atsauksmi zem fotogrāfijām, ka nemaz to nedzirdi? Tikai retais no mums spēj darīt vairākus darbus vienlaicīgi, taču galvenais ļaunums no sociālajiem tīkliem slēpjas tajā, ka soc.tīkli - tas nav darbs. Tas nav uzdevums, kurš tev noteikti jāpaveic, bet lielākoties tas ir faktors, kas tikai novērš uzmanību, brīvā laika un izklaides elements. Tavas uzmanības prioritātei jābūt vērstai uz apkārtējo pasauli, nevis uz telefona ekrānu. Ja tev ir grūti pārslēgties, ir vērts aizdomāties, cik veselīga ir tava aizraušanās ar soc.tīkliem.

Pašvērtējuma pazemināšanās

Divas lielākās soc.tīklu problēmas ir tās, ka tie uztur sociālo salīdzināšanu, kā arī rada sajūtu, ka tevi visu laiku kāds vēro. Ja tu seko cilvēkiem, kuri liek tev neieredzēt sevi un iedveš vēlmi mainīties, tavs pašvērtējums ar laiku pazemināsies. Bet, ja tu sekosi cilvēkiem, kas tevi iedvesmo būt sev pašam, viss būs tieši pretēji. Psihologi iesaka sievietēm ar dziļiem kompleksiem uz terapijas laiku izdzēsties no soc.tīkliem. Tā ir visas mūsdienu cilvēces problēma, ar kuru ir jācīnās, jo nevar kļūt par laimīgu un veiksmīgu cilvēku, ja visu tavu laiku aizņem sekošana nepazīstamu cilvēku dzīvēm. Viss ir atkarīgs no taviem nodomiem, tāpēc tev ir precīzi jāzina, ko tu vēlies iegūt no sociālajiem tīkliem, pirms tiem pieslēgties.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!