14 koronavīrusa mācības, kas būtu jāatceras vienmēr
2020.gada pandēmija izjauca ierasto dzīves ritmu un apdullināja cilvēci. Karantīna ir skārusi gan bagātos, gan nabagos. Briesmu priekšā mēs visi esam nonākuši vienādā situācijā, bet cīņa ar epidemioloģisko ienaidnieku prasa no cilvēkiem vienotību.
Jau tagad ir noformulētas 14 koronavīrusa mācības, kas mums ir jāatceras visu mūžu. Jā, pašlaik mēs vēl nesaprotam, kas būs tālāk, taču apzināmies ekonomiskās lejupslīdes neizbēgamību ar visām no tās izrietošajām sekām. Bez tam, karantīna parādīja digitalizācijas un viedierīču noderību.
Tātad, ko mums ir iemācījusi šī situācija?
1.Mēs visi esam vienlīdzīgi
COVID-19 nešķiro kultūras, reliģijas, profesijas, finansiālā stāvokļa vai reputācijas nianses. Saslimt var katrs. Un tas nozīmē, ka cilvēcei ir arī pienācis laiks atteikties no radikāliem uzskatiem.
2.Mēs esam cieši saistīti savā starpā
Aizķēris vienu, vīruss ļoti ātri izplatās arī uz citiem cilvēkiem. Tam nav vajadzīga pase, bet robežas ir izrādījušās visai nosacītas. Un lai arī slimība uz organismu iedarbojas samērā neilgu laiku, tā atgādina par tiem, kas visu dzīvi ir pavadījuši ciešanās.
3.Veselības nozīmība
Dažkārt cilvēki noniecina elementārus izdzīvošanas nosacījumus: indē sevi ar alkoholu un nikotīnu, dzer netīru ūdeni, aizmirst par sporta nozīmi. Ja jūs nerūpējaties par savu ķermeni, tad kā jūs tajā grasāties dzīvot?
4.Dzīve ir īsa
Ir ārkārtīgi svarīgi pagūt izbaudīt patīkamos mirkļus un par sevi atstāt labu piemiņu. Nospraudiet mērķus un centieties tos sasniegt. Biežāk palīdziet apkārtējiem, veltiet uzmanību slimiem un veciem cilvēkiem. Piekrītiet, ka mēs šajā pasaulē esam ieradušies ne jau griķu un tualetes papīra dēļ.
5.Greznība ir patīkama, taču pastāv svarīgākas lietas
Grūtos laikos cilvēce vienmēr ir pārvērtējusi savas vērtības. Cilvēki no jauna atklāj galvenās lietas, kuras patiešām ir vajadzīgas. Līdera pozīcijas ieņem ūdens, ēdiens, zāles. Greznuma lietas - tas, protams, ir lieliski, tacu bez tām var iztikt.
6.Ģimenes nozīmīgums
Tik ilgi atrasties kopā nav joka lieta. Karantīnas laikā daudzas ģimenes ir vēl vairāk satuvinājušās un nu gaida ģimenes pieaugumu. Taču ne mazums ir arī tādu, kas nolēmuši šķirties.
7.Vienkāršo profesiju nozīme
Pirmkārt, postpadomju valstis ir apzinājušās medicīnas bēdīgo stāvokli. Otrkārt, cilvēki visā pasaulē ir sapratuši, cik svarīgi komfortablai sadzīvei ir elektriķi, santehniķi un visi citi meistari. Treškārt, dāmas pa īstam ir noilgojušās pēc frizieriem un citiem skaistuma industrijas speciālistiem.
8.Nepieciešamība to kontrolēt
Vīruss nešķiro ne amatus, ne vārdus. Saslimt var ikviens. Bet labā atmiņā paliek tikai cienījami cilvēki.
9.Patiesās vērtības
Grūtos laikos cilvēki ir sadalījušies trijās kategorijās. Vieni dalās, palīdz un atbalsta trūkumcietējus. Otri ir ieciklējušies uz pašattīstību. Trešie lolo savu ego un gaida, kad tas viss beigsies, Kā jūs domājat, kuriem ir patiesas vērtības?
10.Panika kaitē
Atcerieties, kā martā pēkšņi kļuva tukši veikalu plaukti? Rezultāta mākslīgi tika radīts preču deficīts, kura dēļ svarīgākās ikdienas preces sadārdzinājās. Tagad griķu krājumu dažam labam pietiks līdz mūža galam, ja vien tos neapēdīs kukaiņi.
11.Pēc beigām nāk sākums
Dziļi filozofisks pārdomu un apzināšanās moments. Procesa laikā vieni cilvēki gūst mācību no savām un citu kļūdām. Citi saprot, ka vēsture - tā ir spirāle, kuras loki atkārtojas ar nebūtiskām izmaiņām absolūtajā dimensijā.
12.Mūsu zeme ir slima
Mācība mums atgādina par to, ka nenāktu par ļaunu paanalizēt mežu izciršanas tēmu. Salīdzināt jaunu koku rašanās procentu ar ātrumu, kādā pazūd tualetes papīra ruļļi. Mēs slimojam, jo slima ir mūsu planēta!
13.Attīstības cikliskums
Augšupeja, izaugsme, virsotne, kritums, recesija. Dzīve ir cikliska, un mūsu pastāvēšana iekrīt vairākos etapos. Nav jāceļ panika situācijās, kuras mēs nevaram mainīt. Ir jāpielāgojas un jāgaida, kad sāksies nākošā fāze.
14.Koronavīruss nav nelaime, tas ir patiesības mirklis
Slimība ir atnākusi tādēļ, ka ir pienācis laiks restartam. Cilvēce ievāc to ražu, ko pati ir sējusi gadu desmitiem. Ir ienākusies ārkārtīgi apšaubāmas kvalitātes raža.
Pandēmija mums ir likusi atcerēties par tām svarīgajām lietām, par kurām mēs bijām aizmirsuši. Vēlreiz pārlasiet