Gribētos paskatīties acīs tam cilvēkam, kurš aprēķinājis iztikas minimumu un minimālo algu!

Gribētos paskatīties acīs tam cilvēkam, kurš aprēķinājis iztikas minimumu un minimālo algu!

Daudzus nebeidz pārsteigt dažādu cilvēku izteikumi radio un citos plašsaziņas līdzekļos. Piemēram, viens no nesen dzirdētajiem – kāds ekonomists, nezinu viņa vārdu, dzirdēju nejauši garāmejot kādu intervijas daļu, apgalvo, ka cilvēks, kurš esot nopelnījis sev 4000 pensiju, to esot pelnījis, jo pats redz esot tik labi strādājis, bet tas, kurš saņemot 200 pensiju pats esot vainīgs, ka neesot mācējis sapelnīt lielāku. Un tas man liekas absolūts absurds! Un kā tad skolotāji, tie paši skolotāji, kas tevi, cienītais ekonomista kungs, kā mazu pintiķi mācīja pirmajā klasē 2+2 un vēl dažādas lietas?

Vai skolotāji ir vainojami pie tā, ka tādi kā jūs, esat novērtējuši viņu darbu kā grašu vērtu? Vai ārsti, medmāsas, policisti, ugunsdzēsēji, pārdevēji, sētnieki, uc, vai viņi ir kādi pēdējās šķiras cilvēki? Vai šie cilvēki, kuri dara savu sirdsdarbu, jo bez sirds par tādu algu tur vispār nav iespējams strādāt, vai viņi ir vainojami pie tā, ka viņu darbs tiek tik zemu novērtēts? Gribētos redzēt ko jūs naudasmaisi darītu, ja pēkšņi sētnieki pārstātu slaucīt ielas, vai pēkšņi visi pārdevēji būtu metušies spēlēt biržās un nebūtu vairs, kas jūs apkalpo veikalos, benzīntankos, restorānos, vai nebūtu vairs neviena mediķa, kuram prasītu palīdzību, kad tava sieva dzemdē, vai pats esi salauzis kāju slēpojot Reiņa trasē, vai degtu tava māja zilam liesmām, jo ugunsdzēsēji vienkārši būtu atraduši ienesīgāku darbu.

Vēl gribētos paskatīties acīs tam cilvēkam, kurš aprēķinājis iztikas minimumu un minimālo algu! Visticamākais, ka šim cilvēkam nav ne jausmas kā ir dzīvot ar minimālo algu! Vai tiešām visu izšķir tikai nauda, vai tomēr ir kādas vēl citas vērtības, par kuram cienītie naudas skaitītāji nemaz nenojauš? Vēl pie šī paša var pieskaitīt terminu „naudīgās ministrijas”! Kas tad tas tāds tagad? Kādas naudīgās ministrijas? Vai tad valsts nav viens kopīgs, vienots aparāts, kurš kompensē tās saucamās nenaudīgās nozares, vismaz tā tam vajadzētu būt. Nereti liekas, ka valdībā ir savākušies visīstākie tautas ienaidnieki, jo kā minimālā alga var būt zemāka par iztikas minimumu, tas tiešām nav saprotams!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!