Zīdaiņiem paredzētajos "Rūdolfs" biezeņos PVD atklāt toksisku vielu mikotoksīnu – patulīnu. Lūdz tos neēst

Zīdaiņiem paredzētajos "Rūdolfs" biezeņos PVD atklāt toksisku vielu mikotoksīnu – patulīnu. Lūdz tos neēst

Pārtikas un veterinārais dienests aicina nelietot uzturā vairākus SIA “Lat Eko Food” ražotos augļu biezeņus, tostarp zīdaiņiem paredzētus, jo, veicot oficiālo kontroli, produktos laboratoriski konstatēta toksiska viela mikotoksīns – patulīns, kura koncentrācija pārsniedz maksimāli pieļaujamo līmeni.

Atbilde no Rūdolfs BIO

Labdien, “Rūdolfs” produktu cienītāji! Vēlamies skaidrot radušos situāciju un atbildēt uz medijos nonākušo informāciju par “Rūdolfs” produktiem.

Visi SIA “Lat Eko Food” produkti, kas šobrīd nopērkami Latvijas tirdzniecības vietās, ir droši un atbilst augstākajām kvalitātes prasībām. Produkti, kuros, iespējams, konstatēts paaugstināts patulīna līmenis, izņemti no tirdzniecības jau pagājušajā nedēļā vai nemaz nav nonākuši ārpus noliktavas.

Patulīns ir dabīga viela, kas mēdz veidoties augļos, piemēram, tiem nokrītot no koka un sasitoties. Vēlamies uzsvērt, ka produktos konstatētā patulīna līmenis atbilst pieļaujamai normai produkta lietošanai no trīs gadu vecuma, pavisam nedaudz pārsniedzot zīdaiņiem pieļaujamo normu, kas nevar radīt nopietnu veselības apdraudējumu.

SIA “Lat Eko Food” vēlas uzsvērt, ka tirdzniecībā bija nonākusi neliela atsevišķu partiju produkcija: Bioloģisks ābolu un plūmju biezenis, EAN kods 475101794010, partija B948,derīguma termiņš 30.04.2021; Bioloģiska ābolu, bumbieru biezsula, EAN kods 4751017941607, partija A959, derīguma termiņš 11.03.2021; Bioloģisks ābolu un melleņu biezenis, EAN kods 4751017940020, partija A947, derīguma termiņš 04.03.2021.

Lielākā daļa produktu, kas minēti PVD paziņojumā, nekad nav atstājuši uzņēmuma noliktavas, kā arī PVD veiktie laboratorijas rezultāti nesakrīt ar uzņēmuma rīcībā esošajiem, tāpēc situācija joprojām ir izpētes procesā. Piesardzības nolūkos aicinām pircējus, kuri iegādājušies zemāk redzamos produktus, atgriezt tos raržotājam un saņemt atpakaļ naudu, kontaktinformācija: t.20237780, info@latekofood.lv.

Mēs atvainojamies pircējiem par radītajām neērtībām.

Facebook.com Rūdolfs BIO

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!