Lūk, visi drošie paņēmieni, kā atvieglot sāpes zīdaiņiem, kuriem nāk pirmie zobiņi

Lūk, visi drošie paņēmieni, kā atvieglot sāpes zīdaiņiem, kuriem nāk pirmie zobiņi

Aizmirstiet par krellēm!

Kad bērniņam nāk pirmie zobi, vecāki ir gatavi uz visu, lai atvieglotu viņa sāpes. Taču tik ļoti populārās dzintara krelles, kuras atvieglo zobu nākšanas sāpes, tomēr var būt bīstamas, jo var par ciešu aptīties mazulim ap kaklu, ziņo Today. “Nav nekādu zinātnisku faktu par to, ka dzintara krelles ir iedarbīgas un drošas laikā, kad bērnam šķiļas pirmie zobi. Patiesībā tās var būt pat bīstamas”, - saka Dženifera Hekstra, bērnu traumu profilakses speciāliste.
ASV zāļu un produktu kontroles pārvalde (FDA) un Amerikas pediatru asociācija vienā balsī aicina atteikties no dzintara krellēm un dzintara aprocēm.
Sekojot modei, vecāki apliek saviem bērniem šīs krelles un aproces. Cilvēki tic, ka tad, kad mazulis tās grauž, viņš saņem dzintarskābi, kas noņem sāpes.
Visi fakti norāda, ka tas tomēr tā nav.
Stāsta Lara Makenzija, ASV Nacionālās bērnu slimnīcas traumu izpētes centra vecākā pētniece: “Vecāki domā, ka krelles noņem sāpes, jo tās izdala dzintarskābi, kura iesūcas caur ādu un darbojas kā pretsāpju līdzeklis. Bet nav nekādu pierādījumu, ka dzintarskābe var iesūkties organismā caur ādu. Bez tam, nav nekādu pierādījumu tam, ka tā darbojas kā pretsāpju līdzeklis.”
Pie tam, dzintarskābe no dzintara izdalās tikai 200 grādu temperatūrā, kas pilnīgi noteikti nav bērna ķermeņa temperatūra.
Vēl vecāku vidū ir iecienītas slinga krelles un slinga aproces, kuras jānēsā vecākiem. Tās sastāv no silikona vai koka krellēm, kuras bērni var grauzt.
Doma ir tāda, ka vecākiem tās jānēsā pastāvīgi. Bet Dženifera Hekstra saka, ka daudzi vecāki tās vienkārši atdod bērniem, un tad ir gadījumi, kad bērni sapinas kreļļu diegā vai norij notrūkušās krelles un nosmok. Nelaimes gadījumi notiek pat vecāku klātbūtnē. Pēdējā FDA atskaitē ir aprakstīts gadījums, kad septiņus mēnešus vecs zīdainis aizrijās ar slinga aproci un nosmaka vecāku klātbūtnē. Turpat tiek pieminēts cits gadījums, kad 18 mēnešus vecs bērns miegā aizspieda sev kaklu ar dzintara krellēm un nosmaka.
Speciālisti neiesaka izmantot arī pretsāpju krēmus un gēlus, jo tajos tiek izmantots benzokaīns. Šī viela var izraisīt slimību, kuras laikā asinīs pietiekamā daudzumā necirkulē skābeklis.
Ko tad darīt vecākiem, kad mazulim nāk pirmie zobiņi?

Eksperti iesaka četrus risinājumus:

  • Aukstums. Var dot bērnam atdzesētu lupatiņu, kuras galos iesieti mezgli.

Galvenais, neķerieties pie riskantām metodēm!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!