Visu laiku gribas ēst: 7 iemesli

Visu laiku gribas ēst: 7 iemesli

Izsalkums ir parasts un normāls organisma stāvoklis. Taču, ja jūs to izjūtat pārāk bieži un pavisam neilgi pēc ēšanas, ir vērts aizdomāties. Izsalkuma sajūtai var būt ne tikai fizioloģiski, bet arī psiholoģiski iemesli.

Reizēm aiz izsalkuma sajūtas var slēpties emocijas, hormonālā fona īpatnības vai arī nesabalansēts uzturs.

1.Jūs daudz ēdat saldumus un ātros ogļhidrātus

Šokolādīte, kekss, cepums - tie ir visvienkāršākie izsalkuma remdēšanas veidi. Tikai ilgam laikam tādas “uzlādes” nepietiks. Cukurs un ātrie ogļhidrāti strauji paceļ glikozes līmeni asinīs, sniedz enerģiju uz īsu brīdi un tikpat ātri sadeg. Cukura rādītāji krītas, un jūs atkal izjūtiet izsalkumu, kuru, visticamāk, jūs remdēsiet ar kārtējo desertu.

Risinājums: pārslēdzieties uz sabalansētiem ēdieniem, kas bagāti ar taukiem, olbaltumvielām un saliktajiem ogļhidrātiem. Sāciet dienu ar sātīgām brokastīm, tad jums līdz pusdienām negribēsies ēst. Nebaidieties no treknajiem ēdieniem, tie sniedz ilgstošu sāta sajūtu.

2.Jūs vēlu ejat gulēt

Miega laikā izstrādājas hormoni leptīns un grelīns, kuri kontrolē sāta un izsalkuma sajūtu. Leptīns sūta smadzenēm signālu par sātu, bet grelīns - par izsalkumu. Ja jūs guļat nepietiekami, leptīna līmenis samazinās, un jūs nejūtiet, ka esat pietiekami paēdis. Turpretī grelīna sintēze paaugstinās. Rezultātā jūs apēdat vairāk, bet pēc laika tik un tā atkal sajūtat izsalkumu. Jo biežāka neizgulēšanās, jo lielāka apetīte.

Risinājums: likties gulēt ne vēlāk par 23:00 un gulēt 7-8 stundas. Novāciet visu, kas traucē izgulēties. Pielieciet logiem biezus aizkarus, izslēdziet visas viedierīces stundu pirms gulētiešanas.

3.Jūs pārmērīgi lietojat kafiju un alkoholu

Kafija un alkohols stimulē apetīti. Turklāt alkohols vēl arī bremzē kontroles sajūtu. Pēc pāris vīna glāzēm jūs aizmirstiet, ka neēdat pēc 20:00, sevišķi picu un čipsus.

Risinājums: ja vēlaties ēst mazāk, dzeriet kafiju tikai no rīta un esiet uzmanīgāki ar alkoholu. Izsalkuma sajūtu stimulē vēl arī skābi kāposti, sālīti un marinēti dārzeņi, upenes, kivi, zemenes, citroni.

4.Jums gribas dzert

Izsalkuma sajūta bieži tiek jaukta ar slāpēm. Daudzi ir raduši aizvietot ūdeni ar šķidru ēdienu, tādēļ hipotalāmā notiek juceklis starp slāpju un izsalkuma centriem. Vēlēšanās paēst var signalizēt par to, ka organisms ir atūdeņojies.

Risinājums: iesāciet dienu ar pāris glāzēm silta ūdens. Arī pirms katras ēdienreizes būtu veselīgi izdzert glāzi ūdens.

5.Jums ir stress

Stresa hormoni (adrenalīns un kortizols) signalizē smadzenēm, ka jums draud briesmas, un tas nozīmē, ka jums ir nepieciešama enerģija, lai paglābtos. Rezultāts - dubultota apetīte.

Risinājums: atrodiet veidu, kā pārvaldīt emocijas. Recepšu ir daudz - no jogas un meditācijas līdz speciālista konsultācijai. Ēdiens no stresa nudien neglābs.

6.Ēdot jūs cerat pieklusināt emocijas

Reizēm mēs izsalkumu jaucam ar visdažādākajām emocijām; garlaicību, skumjām, nogurumu, satraukumu. Mums liekas, ka burgers vai saldējums palīdzēs tās pieklusināt, taču tas tā nav.

Risinājums: tieciet skaidrībā ar sevi un aizvietojiet ēdienu ar patīkamām emocijām. Ir skumji? Piezvaniet tuvam cilvēkam vai paskatieties komēdiju. Esiet noguruši? Ieejiet vannā un atpūtieties.

7.Jūs novērsiet savu uzmanību

Pusdienojot pie datora vai televizora, jūs pat nemanāt, kā notiesājat visu porciju. Smadzenes saņem nepareizu informāciju par ēdiena daudzumu un sātu, un jau ļoti drīz jūs atkal sākat domāt par ēšanu.

Risinājums: koncentrējieties uz ēšanas procesu, gūstiet baudu no ēdiena un ēdiet lēnām. Košļājiet katru kumosu 15-30 reizes. Tā jūs jutīsieties paēduši no mazāka ēdiena daudzuma.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!