Vienkārši ielej etiķi veļas mašīnā. Zelta vērts padoms!

Vienkārši ielej etiķi veļas mašīnā. Zelta vērts padoms!

Vienkārši apbrīnojami, cik daudz noderīgu īpašību piemīt parastajam galda etiķim! Tas padara spīdīgas flīzes, spoguļus un glāzes, attīra krānus un maisītājus no kaļķakmens nosēdumiem, tandēmā ar sodu efektīvi iztīra izlietni.

Bet kas notiks, ja etiķi pieliesim, mazgājot veļu? Mēs esam atraduši 5 iemeslus, kas pārliecinās tevi tūlīt pat pievienot etiķi veļas mašīnā.

1.Etiķim piemīt mīkstinošas īpašības, kas īpaši aktuāli būtu, mazgājot stingra vai cieta auduma drēbes.

2.Etiķis ir lielisks traipu tīrītājs. Apstrādā pirms mazgāšanas sviedru, tauku, atsevišķu augļu traipus ar etiķi, bet pēc tam ielej vēl 50 ml veļas mašīnas nodalījumā.

3.Likvidēt noturīgus, apģērbā ieēdušos aromātus, piemēram, sviedru smaku, var, ielejot skalošanas nodalījumā 100 ml etiķa. Laimīgie ūsaini-strīpaino mīluļu īpašnieki ar etiķa palīdzību var neitralizēt elpu aizraujošo “parfīmu”, kas jūtams no apģērba pēc “incidenta”. Reizēm tikai tas var paglābt drēbes no izmešanas atkritumos.

4.Ja tu periodiski apmeklē veikalus second-hand, tad noteikti zini, cik grūti ir atbrīvoties no tur nopirkto lietu specifiskā aromāta...Etiķis arī šeit palīdzēs: izskalo ar to apģērbu pēc mazgāšanas parastajā režīmā.

5.Etiķis palīdzēs likvidēt rūsas traipus uz apģērba. Pagatavo putriņu no etiķa un rupjās sāls un ieberzē to audumā. Atstāj uz dažām minūtēm, un pēc tam izmazgā veļas mašīnā kā parasti.

Bez visa tā, etiķa pievienošana veļas mašīnā ir noderīga arī pašas veļas mašīnas pareizai ekspluatācijai: pelējums neveidosies, bet no kaļķakmens nosēdumiem nepaliks ne vēsts.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!