Uzmanību! 10 pazīmes, kas liecina, ka jūs lietojat pārāk daudz cukura

Uzmanību! 10 pazīmes, kas liecina, ka jūs lietojat pārāk daudz cukura

Rafinētā cukura lietošana lielā daudzumā var negatīvi ietekmēt jūsu organismu - liekais svars, diabēts, problēmas smadzeņu darbībā un daudz kas cits. Turklāt cukurs var izraisīt pierašanu, iedarbojoties kā narkotika. Tāpēc labāk būtu atturēties no tā lietošanas. Neapšaubāmi, tas ir ļoti grūti izdarāms, taču, rīkojoties pakāpeniski, viss ir iespējams. Taču, pirms celt trauksmi, noskaidrosim, vai jūs atrodaties riska zonā. To uzzināt mums palīdzēs signāli, ko sūta mūsu organisms.

Kas notiek ar jūsu ķermeni, ja jūs lietojat par daudz cukura

1.Grūtības koncentrēties.

Neraugoties uz izplatīto viedokli, ka cukurs palīdz smadzeņu darbībai, pārmērīga tā lietošana patiesībā rada risku padarīt tās ‘’hiperaktīvas’’, nopietni apdraudot jūsu koncentrēšanās spējas. Turklāt cukurs ir atbildīgs par jūsu smadzeņu priekšlaicīgi novecošanu: liels tā daudzums bojā atmiņu.

2.Migrēna.

Periodiskas galvassāpes kopā ar nepatīkamu miglainības sajūtu, kas to bieži vien pavada, norāda uz problēmu sākumu nervu sistēmas darbībā.

3.Pastāvīga izsalkuma sajūta.

Pārmērīga cukura lietošana ir saistīta ar apetītes palielināšanos. Slikts glikēmiskais līdzsvars, t.i., pēkšņa cukura daudzuma palielināšanās asinīs var novest pie veselas metabolisko reakciju sērijas, kuras palielina apetīti, bet tas, savukārt, noved pie liekā svara.

4.Pastāvīgas slāpes.

Slāpju palielināšanās, neapšaubāmi, ir viena no svarīgākajām un, diemžēl, arī vissatraucošākajām pārmērīgas cukura lietošanas pazīmēm, kā arī viena no cukura diabēta pazīmēm.

5.Svara palielināšanās.

Ķermeņa masas palielināšanās ir viena no bīstamākajām pārmērīgas cukura lietošanas pazīmēm. Realitātē ķermeņa masas pieaugums ir saistīts ne tikai ar liela cukura daudzuma lietošanu, bet arī ar metaboliskā līdzsvara izmaiņām organismā.

6.Nepatīkama piegarša mutē.

Tā ir tipiska pārmērīgas cukura lietošanas pazīme. Tā rodas mutes dobuma siekalu sekrēcijas un floras izmaiņu dēļ.

7.Kariess.

Viena no sāpīgākajām pārmērīgas cukura lietošanas pazīmēm ir kariesa parādīšanās. Ar ēdienu saņemto cukuru baktērijas izmanto, lai vairotos un kaitētu mūsu zobiem.

8.Pinnes.

Daudzas dermatoloģiskās problēmas ir saistītas ar pārmērīgu cukura lietošanu. Tas daļēji ir tāpēc, ka ādas floras baktērijas, kas pārtiek no cukura, var vairoties nekontrolēti, kā arī hormonālu izmaiņu rezultātā, kas saistītas ar pārmērīgu cukura lietošanu un noved pie intensīvas ādas tauku sekrēcijas.

9.Recidivējošs cistīts.

Daudzas urīnizvadsistēmas infekcijas viennozīmīgi saistās ar pārmērīgu cukura lietošanu. Šajos gadījumos viens no terapeitiskajiem risinājumiem ir nekavējoša cukura daudzuma ierobežošana uzturā.

10.Bieža urinācija.

Svarīga diabētiskās patoloģijas pazīme ir poliūrija - vajadzība bieži urinēt. Tā signalizē par to, ka problēma jau ir dziļi ielaista. Ja parādās šis simptoms, tad metaboliskais stāvoklis, diemžēl, ir jau faktiski sagrauts.

Kā redziet, pārmērīga cukura lietošana var radīt visai bēdīgas sekas, tāpēc, esiet vērīgi, neaizmirstiet, ka cukurs - tie ir ne tikai baltie kristāliņi, tas ir ievārījums, džems, medus, saldinātāji un daudz kas cits, kas ar aci nav redzams, taču ir tik kaitīgs organismam.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!